زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۳۰
» اجتماعی » ترمیم حقوق کارکنان شهرداری تهران/ کوچک سازی شهرداری از سیاست‌های شورای شهر
تاریخ انتشار : 2024/02/26 - 14:08
 کد خبر: 167094
 49 بازدید

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر عنوان کرد

ترمیم حقوق کارکنان شهرداری تهران/ کوچک سازی شهرداری از سیاست‌های شورای شهر

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اعلام کرد که در متمم بودجه امسال ۶۰۰ میلیارد تومان و همچنین در سال آینده بودجه مشخصی برای ترمیم حقوق کارکنان پیش بینی شده است.

ترمیم حقوق کارکنان شهرداری تهران/ کوچک سازی شهرداری از سیاست‌های شورای شهر

به گزارش ایسنا، ناصر امانی در نشست خبری که به منظور تبیین بودجه سال آینده شهرداری تهران برگزار شد در مورد وضعیت نیروی انسانی گفت: بر اساس برنامه چهارم توسعه تهران، شهرداری موظف شده به ازای ۵۰ درصد از نیروهای خروجی از مجموعه، نیرو را جذب و وارد کند که این اقدام گامی به سوی کوچک سازی است و بر اساس گزارش‌های شهرداری تهران این موضوع رعایت شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه استخدامی، شهرداری تابع مقررات کشوری است، گفت: استخدام ایثارگران و تبدیل وضعیت آنها بر اساس قانون باید انجام می شد و شهرداری موظف بود نسبت به تبدیل وضعیت این نیروها اقدام کند و بر این اساس باید ۷۰۰۰  تا ۸۰۰۰  نفر تبدیل وضعیت شوند.

امانی با تأکید بر اینکه کوچک سازی شهرداری تهران از سیاست‌های شورای شهر است و تلاش شد که این مهم حاصل شود، تأکید کرد: در بودجه سال آینده اعتبارات حوزه نیروی انسانی افزایش یافت و در تبصره‌ها نیز پیش بینی شده که اگر در شورای عالی کار بیش از ۲۰ درصد افزایش پیش بینی شود، شهرداری می‌تواند اصلاحیه ارائه دهد و  شهرداری موظف شده ۲۰ درصد افزایش حقوق که در سال ۱۴۰۰ کارمندان شهرداری های سراسر کشور به جز تهران از آن استفاده کردند، برای نیروهای شهرداری تهران اجرایی کند.

وی تأکید کرد: ۲۶۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت حقوق و مزایا و رفاهیات بازنشستگان پیش بینی شده است و همچنین شهرداری می بایست نسبت به جبران کمبودهای سازمان بازنشستگی اقدام کند و در تبصره ای نیز هزینه های درمانی همچون حقوق کارکنان ماهانه تسویه خواهد شد تا مراکز درمانی با این ادعا که مطالبات پرداخت نشده، از ارائه خدمات امتناع نکنند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در متمم بودجه امسال ۶۰۰ میلیارد تومان و همچنین در سال آینده بودجه مشخصی برای ترمیم حقوق کارکنان پیش بینی شده است، افزود: در صورت حل مشکل در مجلس شورای اسلامی، پیش بینی‌های لازم در بودجه سال آینده شهرداری تهران صورت گرفته است.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه