زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۳۰
» اقتصاد کلان » ادغام اقتصادی در آسیا و اقیانوسیه
تاریخ انتشار : 2024/02/26 - 14:01
 کد خبر: 167085
 35 بازدید

ادغام اقتصادی در آسیا و اقیانوسیه

بر اساس گزارشی که بانک توسعه آسیایی (ADB) منتشر کرده، ادغام اقتصادی در آسیا-اقیانوسیه از نظر زنجیره ارزش منطقه‌ای و یکپارچگی اجتماعی به اتحادیه اروپا (EU) نزدیک است.

ادغام اقتصادی در آسیا و اقیانوسیه

به گزارش ایسنا، داده‌های ادغام اقتصادی آسیا در سال ۲۰۲۴ نشان می‌دهد که بر اساس شاخص همکاری و یکپارچگی منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه، این منطقه در زنجیره ارزش منطقه‌ای، همراه با مردم و یکپارچگی اجتماعی، یکپارچگی قابل مقایسه با اتحادیه اروپا را نشان می‌دهد.

در این گزارش آمده است: «مهم‌ترین پیشرفت در بعد فناوری و اتصال دیجیتال آسیا و اقیانوسیه مشاهده شده که ناشی از اتخاذ سیاست‌های تحول دیجیتال توسط بسیاری از اقتصادهاست که سرعت آن در طول همه‌گیری بیماری کرونا (کووید-۱۹) افزایش یافت».

بر اساس گزارش بانک توسعه آسیایی، ادغام منطقه‌ای به حائلی مهم در برابر شوک‌های جهانی تبدیل شده و به کاهش اثرات منفی آنها کمک کرده است.

در این گزارش ذکر شده است، در حالی که افزایش حمایت‌گرایی و خطرات تجزیه جهانی چالش‌های اقتصادی را تشدید می‌کند، افزایش همکاری و سرمایه‌گذاری در این ارتباط می‌تواند انعطاف‌پذیری اقتصادی را تقویت کرده و منافع متقابل را فراهم کند.

در این بیانیه آمده است: «گفت‌وگوی نزدیک‌تر و بحث در مورد سیاست‌های منطقه‌ای به اقتصادهای آسیایی کمک می‌کند تا با چالش‌ها و خطرات آسیب‌پذیری زنجیره تامین و تغییرات آب‌وهوایی مقابله کنند».


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه