زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۳۰
» اقتصاد کلان » شرکت‌های مباشر خرید گندم توسط وزارت جهاد کشاورزی تعیین می‌شوند
تاریخ انتشار : 2024/02/21 - 11:01
 کد خبر: 166974
 48 بازدید

هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص اعلام کرد

شرکت‌های مباشر خرید گندم توسط وزارت جهاد کشاورزی تعیین می‌شوند

بر اساس مصوبه اخیر هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، سازمان برنامه و بودجه مکلف است اعتبار مورد نیاز برای خرید گندم مازاد تولیدی کشاورزان داخل کشور را به قیمت نهایی مصوب شورای سیاست‌گذاری حداکثر در شش ماهه اول سال ۱۴۰۳ تخصیص و پرداخت کند.

شرکت‌های مباشر خرید گندم توسط وزارت جهاد کشاورزی تعیین می‌شوند

به گزارش ایسنا، هیات عالی نظارت مجمع تشخص مصلحت نظام در ادامه رسیدگی به موارد مغایرت بودجه سال ۱۴۰۳ در جلسه اخیر خود که به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل شد، با بررسی بند ث تبصره ۸ قانون بودجه ۱۴۰۳ اعلام کرد، شرکت‌های مباشر خرید گندم توسط وزارت جهاد کشاورزی تعیین می‌شوند.

اصناف و صنایع نان حجیم و غیر حجیم مجازند گندم مورد نیاز خود را با اولویت سازوکار کشت قراردادی از کشاورزان با نرخ توافقی خریداری نمایند و در صورت کسری تأمین گندم مورد نیاز این مجموعه‌ها از طریق کشت قراردادی، شرکت‌های مباشر خرید تضمینی گندم مجازند، پس از ثبت سفارش مابقی گندم مورد نیاز صنف و صنعت در سامانه‌ای که توسط وزارت جهاد کشاورزی ایجاد می‌گردد، نسبت به فروش گندم اقدام نمایند.

وزارت جهاد کشاورزی مکلف است از ابتدای سال ۱٤۰۳ به صورت ماهانه و منظم گزارش تفصیلی عملکرد این بند را به کمیسیون کشاورزی، آب منابع طبیعی و محیط زیست و معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

هم‌چنین بر اساس مصوبه اخیر  هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، سازمان برنامه و بودجه مکلف است اعتبار مورد نیاز برای خرید گندم مازاد تولیدی کشاورزان داخل کشور را به قیمت نهایی مصوب شورای سیاست‌گذاری حداکثر در شش ماهه اول سال ۱۴۰۳ تخصیص و پرداخت کند.

گزارش تکمیلی این جلسه متعاقباً منتشر می‌شود.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه