زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۳۰
» اقتصاد کلان » قیمت طلای جهانی ثابت ماند
تاریخ انتشار : 2024/02/20 - 12:07
 کد خبر: 166922
 43 بازدید

قیمت طلای جهانی ثابت ماند

قیمت جهانی طلا امروز با وجود تقویت دلار و افزایش بازدهی خزانه‌داری ثابت ماند زیرا سرمایه‌گذاران منتظر صورتجلسه آخرین جلسه سیاست‌گذاری فدرال‌رزرو آمریکا برای سرنخ‌های بیشتر در مورد زمان‌بندی کاهش نرخ بهره بودند.

قیمت طلای جهانی ثابت ماند

به گزارش ایسنا، بهای جهانی هر اونس طلا در ۲۰۱۸ دلار و سه سنت ثابت بود. البته بیشتر بازارهای ایالات‌متحده روز دوشنبه تعطیل بودند. هر اونس طلای آمریکا ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۲۰۲۹ دلار و ۱۰ سنت رسید.

شاخص دلار ۰.۱ درصد افزایش یافت و بازدهی اسکناس‌های ۱۰ ساله خزانه‌داری نزدیک به ۴ درصد افزایش یافت که باعث شد شمش با قیمت دلار برای خریداران خارجی جذابیت کمتری داشته باشد.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد سیتی ایندکس اظهار کرد: با توجه به اینکه ایالات‌متحده در تعطیلات آخر هفته طولانی و کمبود اخبار محرک بازار است، سطوح نوسانات پایین‌تر است. صورتجلسه نشست سیاسی بانک فدرال رزرو روز چهارشنبه اعلام خواهد شد.

مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو با وجود پیشرفت قابل توجه در مورد تورم ایالات‌متحده اظهار کرد که کارهای بیشتری برای انجام دادن و برای تضمین ثبات قیمت‌ها وجود دارد. یکی دیگر از مقامات فدرال رزرو همچنین نسبت به تاخیر در کاهش نرخ بهره برای مدت طولانی هشدار داد. آمارهای داغتر از حد انتظار قیمت مصرف‌کننده و قیمت تولیدکننده ایالات‌متحده در هفته گذشته امیدها در مورد کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه مارس را از بین برد.

بر اساس گزارش CME Fed Watch، بازارها در حال حاضر ۷۵ درصد احتمال کاهش در ماه ژوئن را دارند. نرخ بهره پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش را کاهش می‌دهد.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای پلاتین با ۰.۶ درصد کاهش به ۸۹۳.۱۶ دلار در هر اونس رسید و پالادیوم ۰.۸ درصد کاهش یافت و به ۹۴۶.۴۱ دلار آمریکا رسید، در حالی که نقره نیز با ۰.۴ درصد کاهش به ۲۲.۹۳ دلار در هر اونس رسید.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه