زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۱۴
» اقتصادی » رفتار معکوس و عجیب طلا در آستانه تعطیلی بازار
تاریخ انتشار : 2018/09/16 - 18:25
 کد خبر: 16542
 800 بازدید

رفتار معکوس و عجیب طلا در آستانه تعطیلی بازار

بهای انواع مسکوکات و مصنوعات طلا امروز(یکشنبه) در آستانه تعطیلی یک هفته ای بازار تهران به مناسبت ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی (ره) افزایش یافت و قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید به چهار میلیون و 541 هزار تومان رسید.

رفتار معکوس و عجیب طلا در آستانه تعطیلی بازار

همه ساله صنف طلا فروشان مستقر در بازار تهران در هفتم ماه محرم تعطیل می شوند زیرا اغلب تکایای مذهبی و دسته جات عزاداری در این ایام در بازار تردد دارند؛ از این رو بازار طلای تهران از 26 شهریور به مدت یک هفته تعطیل است و یکشنبه هفته آینده، یکم مهر بازگشایی می شود.

 بهای انواع مسکوکات و مصنوعات طلا امروز(یکشنبه) در آستانه تعطیلی یک هفته ای بازار تهران به مناسبت ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی (ره) افزایش یافت و قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید به چهار میلیون و 541 هزار تومان رسید.

بازار طلا

این تعطیلی به معنی تعطیلی همه فعالان صنف طلا در سطح شهر تهران نیست و فقط محدوده بازار تهران را شامل می شود.
با این وجود، بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز 90 هزار تومان در بازار افزایش یافت اما بیشترین رشد قیمت مربوط به سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم بود که با افزایش 150 هزار تومانی به چهار میلیون و 205 هزار تومان رسید.
امروز هر نیم سکه با 20 هزار تومان افزایش نسبت به پایان معاملات دیروز، 2 میلیون و 113 هزار تومان و هر ربع سکه با 10 هزار تومان رشد، یک میلیون و 112 هزار تومان خریدوفروش شد؛ سکه گرمی نیز با 20 هزار تومان افزایش به 642 هزار تومان افزایش یافت.
رشد قیمت مسکوکات طلا در حالی برای دومین روز متوالی ثبت شد که به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی، بهای هر اونس طلا در رقم 1193 دلار و 76 سنت ثابت مانده اما هر گرم طلای خام 18 عیار با 6920 تومان رشد، خود را به رقم 389 هزار و 930 تومان رسانده است.
فعالان بازار، علت افزایش قیمت مسکوکات طلا در بازار تهران را رشد نرخ ارزهای عمده در صرافی ها می دانند و می گویند تقاضای برای خرید سکه در بازار چندان نیست.
امروز بهای هر دلار در بازار آزاد به 14 هزار و 150 هزار تومان و هر یورو به 16 هزار و 466 تومان رسیده است که نسبت به دیروز افزایش دارد.
این در حالیست که در سامانه نظارت ارز (سنا_ بیانگر مجموع فروش اسکناس در صرافی ها و معاملات حواله ای در نیما) میانگین بهای یورو 9 هزار و 662 تومان و دلار آمریکا 12 هزار و 362 تومان اعلام شده و بهای فروش هر یوآن چین یک هزار و 227 تومان و درهم امارات 2 هزار و 365 تومان است.
براساس اعلام بانک مرکزی، در پایان معاملات دیروز، بهای هر یورو در نیما به 9 هزار و 521 تومان و نرخ آن در سامانه سنا به 9 هزار و 978 تومان رسیده بود.
در بازه زمانی 16 مرداد تا 24 شهریورماه مجموع ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما یک میلیارد و 714 میلیون یورو بوده که یک میلیارد و 440 میلیون یورو برای واردات اختصاص یافته است.

 

بیشتر بخوانید

بازار طلا یک هفته تعطیل شد

طلا در دنیا گران شد


برچسب ها : ,
دسته بندی : اقتصادی , بازار , خبر داغ
ارسال دیدگاه