وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۳/۲۴
» اقتصادی » رفتار معکوس و عجیب طلا در آستانه تعطیلی بازار
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۸:۲۵
 کد خبر: 16542
 697 بازدید

رفتار معکوس و عجیب طلا در آستانه تعطیلی بازار

بهای انواع مسکوکات و مصنوعات طلا امروز(یکشنبه) در آستانه تعطیلی یک هفته ای بازار تهران به مناسبت ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی (ره) افزایش یافت و قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید به چهار میلیون و 541 هزار تومان رسید.

رفتار معکوس و عجیب طلا در آستانه تعطیلی بازار

همه ساله صنف طلا فروشان مستقر در بازار تهران در هفتم ماه محرم تعطیل می شوند زیرا اغلب تکایای مذهبی و دسته جات عزاداری در این ایام در بازار تردد دارند؛ از این رو بازار طلای تهران از ۲۶ شهریور به مدت یک هفته تعطیل است و یکشنبه هفته آینده، یکم مهر بازگشایی می شود.

 بهای انواع مسکوکات و مصنوعات طلا امروز(یکشنبه) در آستانه تعطیلی یک هفته ای بازار تهران به مناسبت ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی (ره) افزایش یافت و قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید به چهار میلیون و 541 هزار تومان رسید.

بازار طلا

این تعطیلی به معنی تعطیلی همه فعالان صنف طلا در سطح شهر تهران نیست و فقط محدوده بازار تهران را شامل می شود.
با این وجود، بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز ۹۰ هزار تومان در بازار افزایش یافت اما بیشترین رشد قیمت مربوط به سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم بود که با افزایش ۱۵۰ هزار تومانی به چهار میلیون و ۲۰۵ هزار تومان رسید.
امروز هر نیم سکه با ۲۰ هزار تومان افزایش نسبت به پایان معاملات دیروز، ۲ میلیون و ۱۱۳ هزار تومان و هر ربع سکه با ۱۰ هزار تومان رشد، یک میلیون و ۱۱۲ هزار تومان خریدوفروش شد؛ سکه گرمی نیز با ۲۰ هزار تومان افزایش به ۶۴۲ هزار تومان افزایش یافت.
رشد قیمت مسکوکات طلا در حالی برای دومین روز متوالی ثبت شد که به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی، بهای هر اونس طلا در رقم ۱۱۹۳ دلار و ۷۶ سنت ثابت مانده اما هر گرم طلای خام ۱۸ عیار با ۶۹۲۰ تومان رشد، خود را به رقم ۳۸۹ هزار و ۹۳۰ تومان رسانده است.
فعالان بازار، علت افزایش قیمت مسکوکات طلا در بازار تهران را رشد نرخ ارزهای عمده در صرافی ها می دانند و می گویند تقاضای برای خرید سکه در بازار چندان نیست.
امروز بهای هر دلار در بازار آزاد به ۱۴ هزار و ۱۵۰ هزار تومان و هر یورو به ۱۶ هزار و ۴۶۶ تومان رسیده است که نسبت به دیروز افزایش دارد.
این در حالیست که در سامانه نظارت ارز (سنا_ بیانگر مجموع فروش اسکناس در صرافی ها و معاملات حواله ای در نیما) میانگین بهای یورو ۹ هزار و ۶۶۲ تومان و دلار آمریکا ۱۲ هزار و ۳۶۲ تومان اعلام شده و بهای فروش هر یوآن چین یک هزار و ۲۲۷ تومان و درهم امارات ۲ هزار و ۳۶۵ تومان است.
براساس اعلام بانک مرکزی، در پایان معاملات دیروز، بهای هر یورو در نیما به ۹ هزار و ۵۲۱ تومان و نرخ آن در سامانه سنا به ۹ هزار و ۹۷۸ تومان رسیده بود.
در بازه زمانی ۱۶ مرداد تا ۲۴ شهریورماه مجموع ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما یک میلیارد و ۷۱۴ میلیون یورو بوده که یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون یورو برای واردات اختصاص یافته است.

 

بیشتر بخوانید

بازار طلا یک هفته تعطیل شد

طلا در دنیا گران شد


برچسب ها : ,
دسته بندی : اقتصادی , بازار , خبر داغ
ارسال دیدگاه