زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۲/۳۱
» اسلایدر اصلی » ایران در حال «حس کردن درد» ناشی از تحریم های ترامپ است/ آنها را خفه می‌کنیم
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۲۰:۳۱
 کد خبر: 16061
 464 بازدید

نیکی هیلی مدعی شد:‌

ایران در حال «حس کردن درد» ناشی از تحریم های ترامپ است/ آنها را خفه می‌کنیم

نماینده آمریکا در سازمان ملل طی سخنانی بی‌اساس مدعی شد که تحریم‌ های آمریکا، ایران را به پای میز مذاکره خواهد کشاند.

ایران در حال «حس کردن درد» ناشی از تحریم های ترامپ است/ آنها را خفه می‌کنیم

به گزارش تدبیر تازه نیوز، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری فاکس نیوز،‌ «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل، در سخنانی بی‌‌اساس مدعی شد که ایران «درد» تحریم های اعمال‌شده از سوی «دونالد ترامپ»،‌ رئیس‌جمهوری آمریکا را حس می‌کند.

هیلی روز گذشته -چهارشنبه- در گفت‌وگو با شبکه فاکس با تکرار برخی مواضع اثبات‌نشده، مدعی شد: «آنها احساس ضعف می‌کنند و ما تاجایی خفه‌شان می‌کنیم که مجبور شوند درباره برنامه موشک‌های بالستیک به پای میز مذاکره بیایند؛ باید درباره حمایت از تروریسم پاسخگو باشند.»

دولت ترامپ تحریم ها علیه ایران را بار دوباره فعال کرد، تحریم هایی که حوزه خودرو، طلا و فلزات کلیدی را هدف قرار داده است. این تحریم‌ ها در زمان ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، پس از توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۵ به حالت تعلیق درآمده بود.

ترامپ در ماه می اعلام کرد که از توافق هسته‌ای خارج خواهد شد و سازوکار نظارتی آن را آسان‌گیرانه خواند و از ایران خواست تا بار دیگر به پای میز مذاکره بازگردد.

از سوی دیگر، بناست آمریکا در ماه نوامبر تحریم هایی را بر نظام بانکی و بخش‌های انرژی اعمال کند و فاکس نیوز مدعی شد که این تحریم ها می‌تواند ضربه سختی را بر صنعت نفت ایران وارد کند.

هیلی در بخش دیگری از مصاحبه با فاکس نیوز در واکنش به برخی گزارش‌ها مبنی بر این‌که «جان کری» وزیر خارجه پیشین آمریکا احتمالا به کشورهای خارجی می‌گوید که تا پایان دولت ترامپ صبر کنند، بار دیگر از توافقی که دولت سابق آمریکا با ایران امضا کرده بود، انتقاد کرد.
هیلی در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود با اشاره به بند «غروب» در توافق هسته‌ای ایران گفت: «ممکن است آنها منتظر پایان دوره رئیس‌جمهوری فعلی باشند ولی این رئیس‌جمهوری، کسی است که با این سیاست، ما را نجات داد. چرا که در غیر این‌صورت، با گذشت تنها چند سال، آنها می‌توانستند این پول را به دست آوردند و تحریم ها در هر صورت لغو می‌شود».
بر اساس این گزارش، از جمله مواردی که در بند غروب به آنها اشاره شده است، این است که برخی محدودیت‌ها روی تعداد سانتریفیوژ‌هایی که ایران می‌تواند تولید کند، همچنین تحقیق درباره آنها و ارتقای این سانتریفیوژها در سال ۲۰۲۵ میلادی به پایان می‌رسد.
وی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره طرح دونالد ترامپ برای اعمال تحریم برای کشورهایی که در انتخابات آمریکا مداخله می‌کنند، گفت: «این پیام روشن بود. ضربه مستقیم به هدف؛ به هر طرفی که بخواهد در انتخابات میان‌دوره‌ای ما مداخله کند، در آن اختلال ایجاد کرده و هر گونه شبهه‌ای در آن ایجاد کند. رئیس‌جمهوری می‌گوید که اگر این کار را انجام دادید، هزینه آن را هم پرداخت خواهید کرد».
هیلی در ادامه با اشاره به بحران اقصادی و انسانی در ونزوئلا، گفت که این وضعیت به وضوح مرتبط با سیاسیت‌های سوسیالیستی این کشور است.
وی ادامه داد: «آنچه من به شما خواهم گفت، این است که مادورو باید از قدرت کنار برود.»

هیلی مدعی شد: «تمرکز ما اکنون بر مردم ایران است. منظورم این است که تظاهراتی در این کشور به راه افتاد، آنان حرف زدند و گفتند که زندگی بهتری می‌خواهند… اما دست آخر، نمی‌توانیم اجازه دهیم به برنامه هسته‌ای دست یابند.»

این مقام آمریکایی همچنین با تکرار سخنان بی‌اساس خود درباره احتمال استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی در منطقه ادلب، به ایران و دیگر بازیگران خاورمیانه هشدار داد.

وی مدعی شد: «می‌دانید، ما دوبار به دولت سوریه، روسیه و ایران هشدار دادیم که از تسلیحات شیمیایی استفاده نکنند. اما آن‌ها دوبار چنین کردند و ترامپ نیز وارد عمل شد. دیگر ما را امتحان نکنید. چون فکر می‌کنم اوضاع بر ضد آن‌ها است.»


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , بین الملل , خبر داغ
ارسال دیدگاه