زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۳۱
» اجتماعی » ‌ارسال لایحه رتبه‌بندی معلمان به دولت/ پرداخت بخشی از سرانه مدارس
تاریخ انتشار : 2018/09/07 - 14:25
 کد خبر: 15406
 259 بازدید

وزیر آموزش و پرورش خبر داد

‌ارسال لایحه رتبه‌بندی معلمان به دولت/ پرداخت بخشی از سرانه مدارس

وزیر آموزش و پرورش گفت: بخشی از سرانه مراکز آموزشی (مدارس) را پرداخت کرده‌ایم.

‌ارسال لایحه رتبه‌بندی معلمان به دولت/ پرداخت بخشی از سرانه مدارس

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش که به منظور حضور در مراسم تجلیل از محمدرضا حافظی، رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ ساز کشور به شهرستان بروجرد سفر کرده، در جمع خبرنگاران گفت: یکی از افتخارات کشور وجود مجمع خیرین مدرسه‌ ساز بوده که همواره یار و یاور وزارت آموزش و پرورش بوده‌اند و نقش آقای حافظی در این کار بر کسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه بخشی از سرانه مراکز آموزشی را پرداخت کرده‌ایم، افزود: در چند روز اخیر سرانه‌ای را به استان‌ها داده‌ایم و امیدواریم تا قبل از پایان شهریورماه یک نوبت سرانه دیگر را برای مناطقی که امکان کمک‌های مردمی در آن وجود ندارد و یا کم است ارسال کنیم تا از این سرانه برای آماده کردن مدرسه استفاده کنند.

بطحایی در ادامه خاطرنشان کرد: لایحه پیشنهادی را در راستای رتبه‌بندی معلمان برای دولت فرستاده‌ایم که امیدواریم به‌زودی در دستور کار قرار بگیرد و به مجلس برود، نمایندگان نیز با استقبالی که از این کار داشته‌اند یقین داریم کارهای لازم را برای عملیاتی شدن و اجرای طرح رتبه‌بندی انجام خواهند داد.

وزیر آموزش و پرورش، تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی را مستلزم دریافت ردیف و اجازه از سازمان امور اداری استخدامی عنوان کرد و افزود: تا زمانی که سازمان اداری استخدامی نه‌تنها برای آموزش ‌و پرورش بلکه برای همه دستگاه‌ها این اجازه را نداده باشد و ردیف تبدیل وضعیت ندهد این اتفاق نمی‌افتد.

وی با بیان اینکه مذاکراتی را با سازمان امور اداری استخدامی در این زمینه داشته‌ و دلایل را مطرح کرده‌ایم، گفت: سازمان نیز در راستای سیاست‌هایی که دولت در برنامه تحول نظام اداری دارد نهایت همکاری را انجام می‌دهد و امیدواریم تا قبل از سال 97 بتوانیم تعدادی از این ردیف‌ها را اخذ کنیم.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه