زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۲/۲۹
» بین الملل » ایران به دنبال بازسازی روسیه
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۲ - ۱۸:۳۳
 کد خبر: 15074
 369 بازدید

ایران به دنبال بازسازی روسیه

وزیر امور خارجه سوریه اعلام کرد که علاوه بر روسیه، ایران، هند، مالزی، چین، برزیل و چند کشور دیگر برای مشارکت در بازسازی این کشور ابراز تمایل کرده اند.

ایران به دنبال بازسازی روسیه

«ولید المعلم» امروز(دوشنبه)در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسیه۲۴ خاطرنشان کرد: بازسازی سوریه، فرصتی برای دوستان ما بوجود می آورد که در مبارزه با تروریسم از سوریه حمایت کردند.

وی با بیان اینکه ملت سوریه از این طریق قدردانی خود را از رهبری روسیه نشان خواهد داد، ادامه داد: ما ارزیابی های سازمان ملل و مبلغ اعلام شده از طرف این سازمان برای بازسازی سوریه را نمی پذیریم چرا که سازمان ملل تحت فشار آمریکا و سایر کشورهای غربی قرار دارد.

استفان دی میستورا نماینده دبیر کل سازمان ملل در سوریه درباره بازسازی سوریه گفته است که برای بازسازی این کشور پس از پایان مناقشه دست کم به ۲۵۰ میلیارد دلار نیاز است.

وزیرخارجه سوریه خاطرنشان کرد: زمان آن فرا رسیده است که آمریکا شکست خود در اقدامات نظامی و دیپلماتیک در سوریه را بپذیرد.

به گفته المعلم، بسیاری از کشورهایی که در سال ۲۰۱۱ سفیران خود را از سوریه فرا خواندند از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا در برقراری روابط با دمشق همچنان گرفتار سیاست های آمریکا هستند زیرا که دلیل منطقی برای تعلل در ازسرگیری روابط این کشورها با سوریه وجود ندارد.

به گفته المعلم، کشورهای عمدتا غربی به تازگی به بی فایده بودن و شکست اهداف و تلاش های خود برای حمایت از گروه های تروریستی از ۸۰ کشور جهان در سوریه اعتراف کرده اند و به دنبال راه های سیاسی برای ازسرگیری روابط با دمشق می گردند.
وزیرخارجه سوریه تصریح کرد: اما پاسخی برای این پرسش پیدا نمی کنیم که آیا آنها در تصمیم گیری خود آزادند یا اینکه مرکز تصمیم گیری آنها واشنگتن است و آمریکاست که برای روابط آنان با سایر کشورها از جمله سوریه تصمیم گیری می کند.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : بین الملل , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه