زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۴/۷
» اجتماعی » وداع با شهید صیاد خدایی، در معراج الشهدا
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۱:۵۹
 کد خبر: 150309
 50 بازدید

وداع با شهید صیاد خدایی، در معراج الشهدا

زمان برگزاری وداع با پیکر شهید حسن صیاد خدایی مشخص شد.

وداع با شهید صیاد خدایی، در معراج الشهدا

وداع با شهید صیاد خدایی، در معراج الشهدا

به گزارش ایسنا، مراسم وداع با پیکر مطهر سردار شهید مدافع حرم «صیاد خدایی» امروز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۷ در معراج الشهدای تهران برگزار می شود.

صبح امروز رئیس جمهور پیش از عزیمت به عمان در ابتدای سخنان خود با عرض تبریک و تسلیت شهادت سرهنگ صیاد خدایی به خانواده معظم ایشان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برای وی از خداوند متعال علو درجات مسألت کرد و خاطرنشان کرد: پیگیری این رخداد اثبات خواهد کرد که بدون تردید دست استکبار جهانی پشت این جنایت دیده می‌شود.

رئیسی گفت: کسانی که در میدان از نیروهای مدافع حریم و حرم شکست خوردند، می خواهند به این شکل استیصال خودشان را نشان دهند. پیگیری جدی این موضوع از سوی مسئولین امنیتی مورد تأکید بنده است و تردید ندارم که انتقام خون پاک این شهید بزرگوار از جنایتکاران حتمی است.

 

سردار شهید مدافع حرم «صیاد خدایی»

سردار شهید مدافع حرم «صیاد خدایی» عصر یکشنبه در یکی از کوچه های منتهی به خیابان مجاهدین اسلام در شرق تهران هدف جنایت تروریستی ضد انقلاب و عوامل وابسته به استکبار جهانی قرار گرفت.

روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای عصر روز گذشته با اعلام خبر اقدام جنایتکارانه تروریستی ضد انقلاب و عوامل وابسته به استکبار جهانی در شهادت  یکی از مدافعان سرافراز حرم افزود : عصر امروز (یکشنبه) در یکی از کوچه های منتهی به خیابان مجاهدین اسلام در شرق تهران ، مدافع حرم  “سرهنگ پاسدار صیاد خدایی”  هدف جنایت  تروریستی ضد انقلاب و عوامل وابسته به استکبار جهانی قرار گرفت.
این اطلاعیه با تبریک و تسلیت شهادت مدافع سرافراز حرم ” سرهنگ پاسدار صیاد خدایی ” به خانواده معظم وی تاکید کرده است: اقدام لازم برای شناسایی و دستگیری ضارب یا ضاربین پیش‌بینی و در حال انجام است.

در همین زمینه  علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان تهران به دادستان تهران دستور داد که شناسایی و دستگیری عوامل این اقدام جنایتکارانه تسریع شود.

علی صالحی، دادستان تهران نیز در پی دستور رئیس کل دادگستری استان تهران، شخصا در صحنه جرم حاضر شد و به‌صورت میدانی در جریان نحوه و چگونگی انجام این اقدام جنایتکارانه قرار گرفت.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن ‌محکوم کردن عملیات تروریستی روز یکشنبه  در تهران، شهادت سرهنگ سرافراز پاسدار «صیاد خدایی» را به خانواده این شهید و همرزمان وی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک و تسلیت گفت.

 

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت هم در واکنش به ترور این مدافع حرم در تهران، با هشتک #شهید_صیاد_خدایی نوشت: «بکشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می شود. ما از مرگ نمی‌ترسیم … »

 

نورنیوز  رسانه نزدیک به منابع امنیتی نیز در اقدام تروریستی بعدازظهر یکشنبه در تهران و شهادت سرهنگ پاسدار شهید حسن صیاد خدایی  را عبور بدون محاسبه از خط قرمزی توصیف کرد که معادلات زیادی را تغییر می‌دهد.

این رسانه در بخشی از پیام توییتری خود هشدار داد که آمران و عاملان این جنایت هزینه سنگینی خواهند پرداخت.

 

واکنش فرزند شهید سلیمانی به ترور شهید صیاد خدایی با جمله معروف امام خمینی(ره) و حاج قاسم

زینب سلیمانی برای این شهید نوشت: «بکشید ما را ملت ما بیدارتر می‌شود» . ما ملت شهادتیم. ما ملت امام حسینیم.

هم‌چنین دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با صدور بیانیه ای شهادت سرهنگ پاسدار حسن صیاد خدایی در یک عملیات تروریستی را محکوم و در آن تاکید کرد: امروز جامعه جهانی با اخراج و تعلیق عضویت این رژیم نژادپرست تروریستی از سازمان های بین المللی و اتحادیه بین المجالس جهانی باید از کرامت انسانی و حقوق بشر دفاع کند و مانع از تجاوز صهیونیست ها به حریم انسانی و سلب حق حیات انسان ها گردد.

جنبش مجاهدین فلسطین هم در بیانیه ای ترور شهید صیاد خدایی را محکوم و تاکید کرد که این عملیات جنایتکارانه نیازمند افزایش همکاری های مشترک و مقابله با این تجاوزهای مستمر است.

احمدرضا پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در پیامی خطاب به فرمانده کل سپاه پاسداران، شهادت سرهنگ پاسدار صیاد خدایی تسلیت گفت.

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در پیام های توئیتری ضمن محکومیت این حادثه تروریستی، خواستار انتقام از عوامل این ترور شدند.

هم‌چنین رضا نصری کارشناس مسائل بین الملل در صفحه توییتر خود نوشت : «‏قرار دادن سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی‌ هیچ کاربری جز این ندارد که به اسرائیل برای ترور مقامات نظامی ایران چراغ سبز نشان دهد، تا از این طریق صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی را به مخاطره بیندازد. این لیست‌گذاری مغایر توقع شرکت‌کنندگان از اجرای برجام است، آنطور که در متن  آن آمده است ».


برچسب ها :
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه