زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۵/۲۰
» اقتصادی » سکه در قله چهار میلیون تومان
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۰ - ۱۸:۵۴
 کد خبر: 14993
 562 بازدید

سکه در قله چهار میلیون تومان

بهای سکه تمام بهار آزادی که از اواخر هفته گذشته وارد کانال چهار میلیون تومانی شده بود، هفته جدید را با افزایش 23 هزار تومانی آغاز و جایگاه خود را تثبیت کرد.

سکه در قله چهار میلیون تومان

امروز (شنبه) هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و ۶۳ هزار تومان عرضه می شود و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با ۳۰ هزار تومان افزایش نسبت به چهارشنبه هفته گذشته سه میلیون و ۶۵۶ هزار تومان به فروش می رود.
با این حال نیم سکه و ربع سکه روند کاهشی در بازار داشتند و هر کدام ۱۰ هزار تومان کاهش یافتند؛ نیم سکه یک میلیون و ۸۴۴ هزار تومان و ربع سکه ۹۸۳ هزار تومان قیمت گذاری شده است؛ هر قطعه سکه گرمی نیز بدون تغییر ۵۳۲ هزار تومان عرضه می شود.
در بازارهای جهانی هر اونس طلا با یک دلار و ۹۵ سنت افزایش، ۱۲۰۱ دلار و ۱۰ سنت به فروش می رود و هر گرم طلای خام ۱۸ عیار در بازار ایران با ۱۳۹۰ تومان افزایش ۳۱۱ هزار و ۵۵۰ هزار تومان ارزش گذاری شده است.

سکه

افزایش بهای یورو در سنا
بر اساس نرخ های اعلامی در سامانه نظارت ارز (سنا) که بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارز توسط صرافی های مجاز کل کشور و نیز معاملات قطعی شده در سامانه نیما است، میانگین نرخ فروش هر یورو تا ساعت ۱۴ امروز، ۹۴ هزار و ۳۰۳ ریال، هر یوآن چین ۱۱ هزار و ۲۵۸ ریال و هر درهم امارات ۲۱ هزار و ۲۸۴ ریال بوده است.
هر دلار آمریکا نیز در حالی ۱۰۰ هزار و ۲۵۸ ریال فروخته می شود که میانگین نرخ خرید آن ۷۹ هزار و ۹۸۸ ریال است.
عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی امروز (شنبه) در بیست و نهمین همایش بانکداری اسلامی گفت: ۹۷ درصد معاملات ارزی که بیشتر به شکل حواله است، در بازار ثانویه انجام می شود و فقط سه درصد در قالب اسکناس در بازار صرافی ها خرید و فروش می شود.
رییس شورای پول و اعتبار افزود: به همین دلیل نرخ ها در سامانه سنا که برآیند نرخ ارزها در بازار نیما و صرافی است، به نرخ های نیما نزدیک تر است زیرا آنچه در بازار صرافی ها شکل می گیرد رقم چندانی نیست.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اقتصادی , بازار , خبر داغ
ارسال دیدگاه