زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۹/۱۸
» جذاب ترین ها » خودروی نظامی تولید کره جنوبی (+تصاویر)
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۱۰ - ۱۸:۲۹
 کد خبر: 14940
 180 بازدید

خودروی نظامی تولید کره جنوبی (+تصاویر)

مجله تصویری سلاح- K30 Biho که تحت عنوان ببر پرنده نیز شناخته می شود، نوعی سلاح دوقلوی 30 میلی متری ضدهوایی خودکششی بوده و عمدتا توسط سیستم های دفاعی Hanwha ساخته شده است.

خودروی نظامی تولید کره جنوبی (+تصاویر)

مجله تصویری سلاح- K30 Biho که تحت عنوان ببر پرنده نیز شناخته می شود، نوعی سلاح دوقلوی ۳۰ میلی متری ضدهوایی خودکششی بوده و عمدتا توسط سیستم های دفاعی Hanwha ساخته شده است. هدف اصلی از توسعه این سلاح، پاسخ گویی به نیازهای عملیاتی نیروهای مسلح کره جنوبی برای استفاده از یک سیستم دفاع هوایی کوتاه برد مناسب خواهد بود. در واقع سلاحی مد نظر بود که بتواند در شرایط آب و هوایی شبه جزیره کره عملکرد خوبی داشته باشد. در نهایت مجموعه ای متشکل از یک سیستم تسلیحاتی الکترو اپتیک ۳۰ میلی متری و یک سیستم رادار شناسایی روی شاسی K200 ساخته شد و K30 Biho نام گرفت.

طراحی و توسعه

K30 Biho مجهز به سیستم تسلیحاتی دوقلوی ۳۰ میلی متری، رادار کنترل آتش و شناسایی TPS-830K و همانطور که گفته شد، سیستم هدف گیری الکترو اپتیک است. از جمله دیگر امکانات این سلاح ضد هوایی می توان به پریسکوپ پانورامیک، سیستم مادون قرمز FLIR، مسافت یاب لیزری، سیستم کنترل آتش دیجیتال و دید در شب اشاره کرد. سیستم هدف گیر ترکیبی (الکترو اپتیک، مادون قرمز و مسافت یاب لیزری)، بردی معادل ۷ کیلومتر خواهد داشت. توپ ها دارای نواخت آتش چرخشی ۶۰۰ rpm و برد موثر ضد هوایی ۳،۰۰۰ متر هستند. هر کدام از این تسلیحات با ۳۰۰ دور مهمات بارگذاری خواهد شد. در دسامبر سال ۲۰۱۳، سازمان برنامه ریزی دفاعی (DAPA)؛ زیرشاخه ای از سازمان های تحت نظارت دولت کره جنوبی، اعلام کرد که K30 biho با هدف افزایش پوشش آن تا ۷ کیلومتر مجهز به موشک های سطح به هوای Shingung خواهد شد. طراحی تکمیلی این مجموعه همراه با موشک های نام برده در سال ۲۰۱۴ به پایان رسید و تا اکتبر ۲۰۱۵ نیز وارد خط تولید انبوه خود شد.

رادار TPS-830K نیز نوعی رادار دوپلر پالس است که علاوه بر شناسایی موقعیت مکانی هدف (برد، جهت و ارتفاع)، سرعت شعاعی آن را نیز اندازه گیری می کند. گفته می شود که این رادار به طور اختصاصی برای استفاده علیه هواپیماهایی که در ارتفاعات پایین پرواز می کنند، طراحی شده است. سیستم FLIR و مسافت یاب لیزری هم به عنوان مکمل هایی برای عملکرد بهتر رادار TPS-830K به ویژه در برابر هواپیماهای مجهز به گیرنده های هشدار دهنده رادار، در نظر گرفته شده اند.

پیش تر نیز اشاره شد که K30 Biho بر اساس شاسی K200؛ خودروی جنگی پیاده نظام توسعه یافته است. با این حال تفاوت هایی بزرگ و کوچکی میان این دو طرح دیده می شود. برای مثال در K30 به جای موتورD2848T ، از موتورD2840L استفاده شده است. این تغییر منتج به افزایش قدرت موتور از ۳۵۰ اسب بخار به ۵۲۰ اسب بخار خواهد شد. از طرفی K30 حدودا دو برابر K200 وزن دارد که این موضوع نیز بر لزوم استفاده از یک موتور قوی تر بی تاثیر نبوده است. شاسی ارتقا یافته قابلیت های محافظتی و دو زیست شاسی اصلی را حفظ کرده است.

مشخصات K30 Biho

– محل تولید: کره جنوبی

– مدت زمان خدمت: از سال ۱۹۹۹ تاکنون

– اپراتور اصلی: ارتش کره جنوبی

– طراحی شده: سال ۱۹۸۳ الی ۱۹۹۱

– هزینه ساخت هر واحد: ۵.۷ میلیون دلار

– تولید شده به سال: ۱۹۹۶ تاکنون

– تعداد ساخته شده: ۱۷۶

– وزن: ۲۵ تن

– طول: ۶.۷۷ متر

– پهنا: ۳.۳ متر

– ارتفاع: ۴.۰۶۵ متر

– خدمه: ۴

– سلاح اصلی: S&T KKCB 30 mm

– موتور: موتور دیزلیD2840L با قدرت ۵۲۰ اسب بخار

– نسبت نیرو به وزن: ۲۰.۸ اسب بخار به تن

– برد عملیاتی: ۵۰۰ کیلومتر

– سرعت: ۶۰ کیلومتر بر ساعت

مطالب مجله تصویری سلاح را در این لینک دنبال کنید.

خودروی نظامی تولید کره جنوبی (+تصاویر)

خودروی نظامی تولید کره جنوبی (+تصاویر)

خودروی نظامی تولید کره جنوبی (+تصاویر)

خودروی نظامی تولید کره جنوبی (+تصاویر)

منبع: عصر ایران


برچسب ها : , ,
دسته بندی : جذاب ترین ها , خبر داغ , خودرو
ارسال دیدگاه