زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۹
» جذاب ترین ها » خودروهای کلاسیک نایاب در تهران + تصاویر
تاریخ انتشار : 2018/08/26 - 17:51
 کد خبر: 14671
 268 بازدید

خودروهای کلاسیک نایاب در تهران + تصاویر

خودروهای کلاسیک همواره یکی از جذابیت های صنعت خودرو محسوب می شوند و معمولا موزها و یا افرادی که مبادرت […]

خودروهای کلاسیک نایاب در تهران + تصاویر

خودروهای کلاسیک همواره یکی از جذابیت های صنعت خودرو محسوب می شوند و معمولا موزها و یا افرادی که مبادرت به جمع آوری این خودروها می کنند به عنوان یکی از ارزشمند ترین کالاهای خود از آن محافظت می کنند. در ایران نیز تعدادی از این خودروها وجود دارد که در این مطلب 3 خودروی کلاسیک ارزشمند معرفی شده است.

به گزارش تدبیر تازه نیوز به نقل از عصر ایران فیات تیپو 519 (1922-1927) این خودرو در زمان خود خودرویی قدرتمند شناخته می شد که با استفاده از یک موتور 6 سیلندر خطی 77 اسب بخار قدرت تولید می کرد. نکته جالب در این خودرو وسط قرار گرفتن پدال گاز و استفاده از فرمان تلسکوپی و زاپاس هایی است که در 2 طرف رکاپ رکاب خودرو قرار گرفته است. از این خودرو 2411 عدد در دنیا ساخته شده است.

خودرو “رولز رویس گامارگ” شاید یکی از خاص ترین خودروهای کلاسیک موجود در کشور است. این خودرو از نوع کوپه دو در است که در مارس 1975 ساخته شده است. این مدل اولین رولز رویس تولیدی پس از جنگ جهانی است که در کارخانه این شرکت طراحی نشده است. این خودرو در هنگام ورود به بازار گرانترین خودروی تولید شده در جهان بود. قیمت این خودرو در انگلستان در سال 1975 میلادی 29 هزار 250 پوند بود که با همین قیمت یک فرد انگلیسی می توانست 5 دستگاه جگوار XJ6 و یا 26 دستگاه خودروی مینی بخرد. در هفته فقط 1 نمونه از این خودرو ساخته می شد و در مجموع 534 دستگاه از آن ساخته شد. تولید این مدل در سال 1985 متوقف گردید.

رولز رویس گامارگ

جی- این خودرو یک مدل منحصر به فرد لوکس GT بود که برای رقابت با بهترین های صنعت خودرو در دهه 1970 ساخته شد . سال ساخت:1972 میلادی از این خودرو 426 خودرو ساخته شده است.

 

 


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : جذاب ترین ها , خبر داغ
ارسال دیدگاه