زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۹/۱۸
» تله تایپ » سفیر سوئیس در ایران: ۴ تبادل ارزی برای واردات دارو در کانال مالی سوئیس صورت گرفته
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۱:۴۵
 کد خبر: 142896
 33 بازدید

سفیر سوئیس در ایران: ۴ تبادل ارزی برای واردات دارو در کانال مالی سوئیس صورت گرفته

سفیر جدید سوئیس در ایران گفت: در تلاش برای افزایش تبادلات در کانال مالی مخصوص به ایران است.

سفیر سوئیس در ایران: ۴ تبادل ارزی برای واردات دارو در کانال مالی سوئیس صورت گرفته

کریستین دوسی، در خصوص همکاری سوئیس و ایران در زمینه دارویی، به عصرایران گفت: خبر خوب این که چند روز پیش مدیر جدید شرکت روش را در تهران ملاقات کردم؛ وی به ایران آمده و در تهران مستقر شده است. این نشانه فعال شدن شرکت روش و دیگر شرکت ها در زمینه دارویی هستند. برای آنها اکنون، حضور در ایران و همکاری برای واردات دارو به ایران اهمیت دارد، چرا که پیش تر‌ در ایران حضور نداشتند، ولی اکنون مدیران این شرکت ها با حضور در ایران مشغول کار هستند.

سفیر سوئیس ادامه داد: کانال مالی ایجاد شده در خصوص مباحث‌تحریمی ایران، مانند یک‌ خط راه آهن است که دو‌ وجه ایران و سوئیس‌ موجود است، ترن های ارتباطی نیز وجود دارند؛ هرچند تاکنون فقط ۴ ترن عبور کرده و ۴ تبادل مالی میان ایران و سوئیس صورت گرفته؛ چیزی که اکنون نیاز است، انرژی بیشتر برای فعال شدن این کانال مالی است، تا این روند سرعت گرفته و استفاده بیشتری از این کانال مالی صورت بگیرد. سوئیس برای افزایش تبادلات مالی آماده است، تنها مشکل موجود مباحث ارزی و تحریم است که ما در تلاش هستیم مشکلات را رفع کنیم، که البته در همین زمینه، مذاکرات وین خیلی اثر گذار است.

در خصوص سفر رئیس مجلس سوئیس به ایران و دیدارش با همتای ایرانی، صحبت از توسعه گردشکری میان دو کشور شد، آیا برنامه خاصی مطرح است و آیا این توسعه گردشگری شامل توریست های ایرانی نیز می‌شود؟
ما بعنوان سفارت سوئیس در ایران، خواهان توسعه صنعت توریسم در دو‌ کشور هستیم و قطعا این ارتباط باید دوسویه باشد، چه برای توسعه گردشگری ایران و چه سوئیس؛ و این به موسسات های گردشگری فعال در دو کشور بستگی دارد.

از دید ما ایران همه چی دارد، از فرهنگ دیرینه و تاریخ کهن گرفته تا چهار فصل و کوه و دشت، جنگل و دریا که این بسیار مهم است و ما دوست داریم که سوئیسی ها به ایران بیایند و این ویژگی های خاص ایران را ببینند، و تمام تلاش و هدف ما این است که ایرانی ها و سوئیسی ها بیشتر با هم آشنا بشوند.
در رابطه میان ایران و آمریکا، سوئیس چگونه میانجیگری داشته و اکنون چه تلاش هایی در جریان است؟
در ۴۰ سال گذشته، سوئیس به عنوان رابط میان ایران و امریکا فعال بوده؛ سوئیس بسیار خوشحال است که توانسته در این مدت به گونه‌ای شفافمیان دو کشور ارتباط برقرار کرده و میان ایران و امریکا پیام مبادله کند.

سوئیس در محتوای پیام های ایران و‌ آمریکا دخالت و اظهارنظری ندارد و صرفاً بعنوان رابط عمل می‌کند.

هدف ما این است که ارتباط برقرار بماند و خوشحالیم که توانسته ایم این رابطه را حفظ کنیم.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سلامت , سیاسی
ارسال دیدگاه