زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۸/۳
» تله تایپ » استقلال یا پرسپولیس، کدام یک از حذف الهلال سود می‌برند؟
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۴:۵۳
 کد خبر: 140830
 34 بازدید

استقلال یا پرسپولیس، کدام یک از حذف الهلال سود می‌برند؟

حذف انضباطی الهلال از لیگ قهرمانان آسیا، در صورتی که برای فصل ۲۰۲۱ این رقابت‌ها اتفاق بیفتد به نفع استقلال یا پرسپولیس است. این که به نفع کدام تیم باشد، بستگی به زمان اعلام رای نهایی پرونده الهلال و جووینکو دارد.

استقلال یا پرسپولیس، کدام یک از حذف الهلال سود می‌برند؟

جدایی جووینکو، ستاره ایتالیایی سابق الهلال برای این تیم عربستانی دردسر ساز شده تا جایی که احتمال حذف الهلال از لیگ قهرمانان به وجود آمده است. نیکولو شیرا، خبرنگار روزنامه گاتزتا دلو اسپورت در توییتی راجع به این پرونده نوشت: “فیفا و فدراسیون فوتبال عربستان به دلیل تخلفاتی که الهلال علیه سباستین جووینکو انجام داده، پرونده انضباطی‌ای برای این باشگاه باز می‌کند. خطر حذف الهلال از لیگ قهرمانان وجود دارد.” البته برخی رسانه‌های سعودی تاکید کرده‌اند که این خبر صحت ندارد و جووینکو علیه الهلال شکایتی طرح نکرده است.

زمان روشن شدن تکلیف پرونده الهلال و جووینکو

اگر فرض قوی‌تر را بر این بگیریم که شکایت جووینکو از الهلال رخ داده، با توجه به روندی که رسیدگی به پرونده‌های انضباطی در فیفا دارد، احتمال آن که رای این پرونده تا ۲۴ مهر (شروع مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا) داده شود، کم است. ضمن این که حتی اگر رای پرونده علیه الهلال باشد و تا ۲۴ مهر صادر شود، این باشگاه قطعا پرونده را به CAS خواهد برد. به همین دلیل اگر قرار باشد الهلال از لیگ قهرمانان حذف شود، مربوط به فصل آینده می‌شود و بعید است که تا قبل از مرحله یک چهارم نهایی این اتفاق بیفتد. برای درک بهتر این موضوع باید پرونده شکایت النصر از پرسپولیس بعد از مرحله نیمه نهایی فصل قبل لیگ قهرمانان را یادآوری کنیم که هنوز هم به نتیجه نرسیده است.

احتمال بازگشت استقلال به لیگ قهرمانان آسیا

در بند ۲ ماده ۵ قوانین لیگ قهرمانان آسیا درباره مواردی که باشگاه‌ها از این رقابت‌ها کناره‌گیری می‌کنند یا کنار گذاشته می‌شوند، توضیح داده است. در این مورد کمیته مسابقات AFC باید بدون محدودیت درباره جایگزینی تیم جدید و تغییر سیستم و قوانین مسابقات بر اساس شرایط جدید، تصمیم‌گیری کند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , ورزشی
ارسال دیدگاه