زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۸/۳
» اجتماعی » هنوز نیازی به تزریق تقویت کننده برای عموم نیست
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۰:۵۸
 کد خبر: 140729
 38 بازدید

مجله معتبر لنست:

هنوز نیازی به تزریق تقویت کننده برای عموم نیست

بر اساس مقاله‌ جدیدی که در مجله پزشکی لنست از دانشمندان برجسته بین المللی منتشر شده است، هنوز نیازی به تزریق تقویت کننده واکسن کووید 19 برای عموم مردم نیست.

هنوز نیازی به تزریق تقویت کننده برای عموم نیست

تدبیرتازه نیوز به نقل از سی‌بی‌سی: براساس مقاله جدید مجله پزشکی لنست از دانشمندان برجسته بین المللی تزریق دز تقویت کننده واکسن کووید ۱۹ هنوز برای عموم مردم مورد نیاز نیست.

دانشمندان سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و سازمان جهانی بهداشت (WHO) با نوشتن در مجله پزشکی لنست گفتند: «اثربخشی واکسن‌ها در برابر بیماری‌های شدید همچنان بالاست و شواهد بیشتری برای توجیه استفاده گسترده از تقویت کننده‌ها لازم است».

این دیدگاه خلاف برنامه‌های دولت ایالات متحده برای شروع دور بعدی واکسیناسیون به بسیاری از آمریکایی‌های کاملاً واکسینه شده از هفته آینده و به شرط تأیید نهادهای نظارتی است.

در مقاله این مجله پزشکی که یکی از معتبرترین و مشهورترین هفته‌نامه‌های پزشکی است آمده: «هرگونه تصمیم گیری در مورد نیاز به دز تقویت کننده واکسن کووید ۱۹ یا زمان آن، باید بر اساس تجزیه و تحلیل دقیق داده‌های بالینی یا اپیدمیولوژیکی کنترل شده مناسب، یا هر دو، نشان دهنده کاهش مداوم آنتی‌بادی و معنی‌دار در بیماری‌های شدید باشد».

شواهد زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد واکسن‌ها به طور چشمگیری خطر بیماری جدی یا مرگ را کاهش می‌دهند.

 


برچسب ها :
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , سلامت
ارسال دیدگاه