زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۸/۳
» بین الملل » جریمه شرکت آمریکایی نیو تِک به اتهام نقض تحریم‌های ایران
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۵۱
 کد خبر: 140644
 43 بازدید

جریمه شرکت آمریکایی نیو تِک به اتهام نقض تحریم‌های ایران

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اوفک) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت فناوری نیو تِک مستقر […]

جریمه شرکت آمریکایی نیو تِک به اتهام نقض تحریم‌های ایران

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اوفک) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شرکت فناوری نیو تِک مستقر در ایالت تگزاس را به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ۱۸۹ هزار و ۴۸۳ دلار جریمه کرده است.

این شرکت آمریکایی سخت افزارها و نرم افزارهای مخصوص انیمیشن های سه بعدی تولید می کند.

وزارت خزانه داری آمریکا مدعی است که شرکت نیو تک در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ در دست‌کم ۴۳ مورد اقدام به فروش محصولاتی به ارزش بیش از ۵۰۰ هزار دلار به مشتری‌هایی در ایران از طریق شخص ثالث و واسطه‌هایی در فرانسه و امارات متحده عربی کرده و این شرکت مطلع بوده است که محصولاتش در نهایت در ایران به فروش می رسد.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین مدعی است که در سه مورد محصولات نیوتک توسط یک فروشنده ایرانی به یک نهاد تحت تحریم‌های آمریکا بازصادرات شده تا به این ترتیب، شرکت نیو تک مرتکب ۵۲ مورد نقض قوانین مربوط به تحریم‌ها شود.
همان طور که در بیانیه اوفک ادعا شده است، نیو تک علاوه براین دست کم در سه مورد، خدمات پس از فروش، همچون پشتیبانی نرم افزاری، آموزش فروش و خدمات دیگر به مشتریان ایرانی ارائه می داده است.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه