باز محرم رسيد، ماه عزای حسين سينه ‌ی ما می ‌شود، كرب و بلای حسين كاش كه تركم شود غفلت و جرم و گناه تا كه بگيرم صفا، من ز صفای حسين
۱۴۰۰/۷/۳
» اجتماعی » آقای رئیسی؛ واکسن، واکسن و واکسن
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۳:۲۹
 کد خبر: 139057
 48 بازدید

آقای رئیسی؛ واکسن، واکسن و واکسن

مصطفی داننده- حالا دیگر رئیسی، رئیس جمهور ایران است. او حالا رئیس ستاد ملی مقابله با کروناست. از این به بعد دیگر خطاب‌های‌مان به این ستاد را به جای روحانی باید به سید ابراهیم رئیسی بگوییم.

آقای رئیسی؛ واکسن، واکسن و واکسن

اولین درخواست هم از جناب‌شان این است که به طرح واکسیناسیون سراسری سرعت ببخشند. به نظر می‌رسد تنها راه نجات کشور از مرگ‌های کرونایی، واکسن زدن همه مردم است. باید واکسن بخریم و آنهایی را که ساخته‌ایم را هرچه زودتر وارد چرخه کنیم.

شرایط کرونایی کشور اصلا خوب نیست. مردم رعایت نمی‌کنند و مسئولان هم دست روی دست گذاشته‎‌اند و تنها هشدار می‌دهند.

مسئله بعدی در مورد شرایط قرمز امروز کشور که کم کم دارد حالت جگری به خود می‌گیرد، تعطیل کردن حداقل یک هفته‌ای کشور است. دلتا آنقدر قوی است که می‌تواند همه ما را دچار کند، پس بهتر است جلوی زنجیره انتقال را بگیریم و اجازه ندهیم بیش از کادر درمان سیاه‌ترین روزهای خود را تجربه کنند.

به سامان کردن اقتصاد، رفع تحریم‌ها، مسائل فرهنگی و اجتماعی جای خود اما فعلا به نظر می‌رسد تا کرونا هست، این ویروس باید اولین دغدغه دولت سیزدهم باشد. البته متاسفانه در این مدت در مورد کرونا کمتر حرف زده شده است اما تا وقتی کرونا هست و ما در موقعیت پند و نصیحت هستیم، امیدی به بهبود اوضاع نیست.

از ما نوشتن بر می‌آید و از شما اجرا کردن. واکسن زدن را جدی بگیرید و هرچه سریعتر با هر لطایف الحیلی که هست کاری کنید در پایان تابستان هر ایرانی حداقل یک بار واکسن زده باشد. ما باید بتوانیم این چرخه را قطع کنیم و اگر موفق به این کار نشویم به زودی باید دست‌هایمان را در برابر کرونا بالا ببریم و بگوییم که شکست خورده‌ایم.

نکته دیگری هم که باید در این نوشتار به آن اشاره کنیم این است که لطفا به وزیر بهداشت دولت خود بگویید، این پست جای شعر خواندن، شعار دادن و وعده دادن نیست. نمی‌تواند هر روز پشت تریبون بیاید از صادارت واکسن حرف بزند، از انتقال تجربه بگوید اما در داخل ناتوان از تعطیلی یک هفته‌ای برای کنترل کرونا باشد.

وزیر بهداشت در عصر کرونا بیشتر باید کار کند. او باید رایزنی کند تا همه را برای اعمال نظرات کارشناسی قانع کند. وزیر بهداشت غُر نمی‌زند. او اجازه بدهد گلایه از شرایط را ما مردم انجام بدهیم و وزیر بهداشت به کاری که دارد برسد.

شاید در این سال‌ها بیشتر از همه سیاستمدارها در جهان وزیر بهداشت ایران به مردم در مورد کرونا وعده داد. وعده‌هایی که بسیاری از آنها هم محقق نشد.

در پایان بازهم تاکید می‌کنم، واکسن زدن تمام مردم باید هرچه زودتر عملی شود. واکسن زدن حداقل جلوی مرگ و میرهای کرونایی را می‌گیرد. آن زمان است که ما می‌توانیم مدعی باشیم که کرونا را شکست می‌دهیم.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه