زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۲/۱
» خبر داغ » رویترز: ایران ملاقاتی با مقام های آمریکایی نخواهد داشت
تاریخ انتشار : 2018/08/11 - 19:52
 کد خبر: 13892
 212 بازدید

رویترز: ایران ملاقاتی با مقام های آمریکایی نخواهد داشت

خبرگزاری رویترز روز شنبه به نقل از محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران گزارش داد که هیچگونه ملاقاتی بین مقام های تهران و واشنگتن انجام نخواهد شد.

رویترز:  ایران ملاقاتی با مقام های آمریکایی نخواهد داشت

وزیر امور خارجه ایران گفت: او هیچ برنامه ای برای دیدار با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل که شهریور ماه در نیویورک برگزار خواهد شد، ندارد.

ظریف در پاسخ به سئوالی در مورد احتمال دیدار وزرای خارجه ایران و آمریکا اظهار داشت: ما بارها مواضع خود را در مورد دیدار با مقامهای آمریکایی اعلام کرده ایم.

رویترز افزود: حسن روحانی، رییس جمهور ایران درخواست مذاکره طرف آمریکا را رد کرده و با توجه به خروج آمریکا از توافق هسته ای، می گوید آمریکا دیگر برای مذاکره مجدد و رسیدن به توافق جدید، قابل اعتماد نیست.

طریف گفت: همانگونه که آقای روحانی و اینجانب قبلا مواضع رسمی مان را اعلام کرده ایم امریکا برای امضای تعهدات بین المللی خود صداقت ندارد و برای مذاکره جدید قابل اعتماد نیست.

‘آقای ظریف درپاسخ به سئوالی در مورد اینکه آیا پیامی توسط عمان از طرف آمریکا دریافت کرده است، گفت: پادشاهی عمان هیچگونه پیامی نیاورده است.’

‘ظریف قبلا گفته بود که عمان و سوییس در گفتگوهای سابق با آمریکایی ها نقش میانجی داشتند اما در حال حاضر هیچگونه مذاکره مستقیم یا غیر مستقیم انجام نشده است.’

به نوشته رویترز، رییس جمهوری ایران، بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم های یک جانبه را پیش شرط مذاکره با آمریکا قرار داده است.

از طرف دیگر، ایران باتقدیم دادخواست و شکایت به دیوان بین المللی دادگستری بابت نقض قطعنامه شماره 2231شورای امنیت علیه دولت آمریکا خواستار غرامت از واشنگتن شده است.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه