وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۳/۲۸
» انتخاب سردبیر » ولادیمیر پوتین واکسن روسی را مانند کلاشینکف قابل اعتماد خواند
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۰:۰۴
 کد خبر: 135367
 135 بازدید

ولادیمیر پوتین واکسن روسی را مانند کلاشینکف قابل اعتماد خواند

خبرها حاکی از آن است که روسیه از ساخت نسخه بهبود یافته و تک دوزه واکسن اسپوتنیک خود بسیار راضی است و ولادمیر پوتین آن را با کلاشینکف مقایسه کرده است. همزمان با مجوز گیری نسخه تک دوز واکسن اسپوتنیک وی که از آن با نام «اسپوتنیک لایت» یاد می‌شود، رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که واکسن کرونای ساخت روسیه به اندازه سلاح کلاشینکف قابل اعتماد است. گفته می‌شود این واکسن تک دوزه برای زمان کمی هم که شده حفاظت کافی را برای فرد ایجاد می‌کند.

ولادیمیر پوتین واکسن روسی را مانند کلاشینکف قابل اعتماد خواند

او در خلال یک فایل ویدئویی در چنین صحبت‌هایی را ارائه کرد و از واکسن بهبود یافته ساخت کشورش استقبال کرد. نسخه بهبود یافته این واکسن که شامل یک دوز است روز ۵ شنبه رسما در روسیه مجاز به استفاده شد. در خبرها اعلام شده سازندگان این واکسن اعلام کردند نسخه بهبود یافته آن در اولین دوز خود می‌‎تواند تاثیر ۷۹.۴ درصدی داشته باشد. در این بیانیه اعلام شده: «واکسن تک دوزه می‌تواند افراد بیشتری را در مدت زمان کمتری در مقابل بیماری ایمن نگه دارد.»

گفته می‌شود اسپوتنیک تنها واکسن کشور روسیه نیست و این کشور در حال حاضر دو واکسن دیگر را نیز به ثبت رسانده اما داده‌های بالینی آن دو مثل اسپوتنیک قوی و دقیق نیست. داده‌های اثر بخشی واکسن اسپوتنیک وی خوب بوده است اما یک سری سوالات و شک و شبهاتی راجع به کنترل کیفیت این واکسن حین تولید مطرح است. در ماه آوریل بود که مقامات اسلواکی در خبری اعلام کردند باری متشکل از واکسن‌های روسی را دریافت کرده‌اند اما آن‌ها با دوزهایی که به EMA یا همان آژانس دارویی اروپا منتشر شده مطابقت ندارد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : انتخاب سردبیر , بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه