وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۱/۲۵
» اسلایدر دوم » از خوردن مار تا نوشیدن خون؛ تمرینات نظامی آمریکا که خبرساز شده اند
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۱۷:۴۶
 کد خبر: 131546
 422 بازدید

از خوردن مار تا نوشیدن خون؛ تمرینات نظامی آمریکا که خبرساز شده اند

جمعی از حامیان حقوق حیوانات در آمریکا اخیرا نسبت به خوردن مارمولک و خون مار در تمرینات نظامی آمریکا ابراز نگرانی کرده اند.

از خوردن مار تا نوشیدن خون؛ تمرینات نظامی آمریکا که خبرساز شده اند

طبق ادعای سازمان مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران، تمرینات تفنگداران آمریکایی می تواند همانند کووید-۱۹ باعث انتقال بیماری بین انسان و حیوان شود و همچنین جان مار شاه کبرا را به خطر بیانداز.

گفته می شود هم اکنون گروهی از حامیان حقوق حیوانات در حال جمع آوری امضا و دادخواست برای این تمرینات وحشتناک در تایلند هستند. این کمپ تمرینی که به کبرای طلایی معروف است از سال ۱۹۸۲ همه ساله در جنوب شرقی آسیا برگزار می شود.

سربازان حاضر در تمرینات نظامی آمریکا یاد می گیرند در شرایطی که از واحد خود دور مانده و تنها هستند چه کاری برای زنده ماندن انجام دهند و برای مثال کدام گیاه را بخورند.

براساس یکی از گزارشات به دست آمده از این تمرینات که با همکاری نیروهای آمریکایی و تایلندی انجام می شوند، سربازان باید سر مار را قطع کرده و خون آن را بنوشند. سربازان در این تمرینات یاد می گیرند که چگونه در جنگل زنده بمانند. آن ها همچنین می آموزند که قبل از خوردن گکو (نوعی مارمولک) پوستش را جدا کنند.

ناگفته نماند در دادخواست مربوط به متوقف سازی این نوع تمرینات خطاب به وزیر دفاع وقت آمریکا گفته شده که باید هر چه سریع تر تمرینات وحشتناک کبرای طلایی پایان یابد. معاون ارشد سازمان مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران می گوید: «یک دختر که در مدرسه آموزش دیده می تواند بدون کشتن حیوانات در جنگل زنده بماند».

سازمان مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران همچنین در پیامی از پنتاگون درخواست کرده تا هر چه سریع تر از کشتار خونین حیوانات در کمپ کبرای طلایی جلوگیری کند چراکه این اعمال سلامت جامعه را در تهدید کرده و گونه حیواناتی که در معرض انقراض هستند را در خطر قرار می دهد. گروهی از حامیان حیوانات نیز ادعا کردند این تمرینات باعث انتقال بیماری از حیوان به انسان شده و می تواند کرونا ویروس دیگری را به وجود بیاورد. این گروه خاطر نشان کرد که تمرینات بعدی کبرای طلایی بخاطر همه گیری کرونا تا آگوست بعدی انجام نمی شود.

در سال ۲۰۱۱ تفنگداران آمریکایی در کمپ آموزشی خود در کالیفرنیا، تمرینات خود را پس از اختلاف نظری که بین آن ها و سازمان مردمی مذکور رخ داد، تعطیل کردند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اسلایدر دوم , خبر داغ , مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه