زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۴/۵
» اسلایدر دوم » «میلان» خودرویی با الهام از پرنده شاهین + تصاویر
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۱ - ۱۴:۴۳
 کد خبر: 13152
 364 بازدید

«میلان» خودرویی با الهام از پرنده شاهین + تصاویر

میلان رد برخلاف "میلان" موجود در نامش یک خودروی اتریشی است که قدرتش خارق‌العاده عنوان شده است.

«میلان» خودرویی با الهام از پرنده شاهین + تصاویر

به گزارش  “تاپ‌گیر”، این خودرو با ایده جدیدی از طراحی در دنیای ابرخودروها ساخته شده و به جای اینکه از قدرت وحشیانه‌ی خودروهایی مانند مک‌لارن “سنا” یا فورد GT الهام گیرد یا تحت تاثیر قدرت دیوانه کننده مدل‌های مانند “آپولو” یا “پاگانی” باشد، تحت تاثیر “شاهین اتریشی” قرار گرفته است. شما به وضوح می‌توانید این تاثیرپذیری را در دماغه باریک خوردو وو طراحی چراغ‌های آن ببینید.

میلان قرمز، خودرو ۱۳۰۰ اسب‌بخاری اتریشی‌ها

شکل و شمایل “شاهین اتریشی” تنها تاثیری نیست که خودرو روی ظاهر خودرو داشته است. کمپانی میلان نام سه قابلیت این پرنده شکارچی اتریشی را بر حالات رانندگی نهاده است.

کمپانی اتومبیل میلان ادعا می‌کند خودرواش ۱۳۰۶ اسب‌بخار قدرت و ۱۴۰۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد. خودرو با بهره گیری از موتور ۶.۲ لیتری ۸ سیلندر کواد توربوشارژ چنین قدرتی را تولید می‌کند و با استفاده از ساختارهای فیبر کربنی، ۱۳۰۰ کیلوگرم وزن دارد. مجموعه اعداد این دو خودرو “رد میلان” را به مدل بسیار سریع تبدیل خواهند کرد تا جایی که خودرو در ۲.۵ ثانیه به شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت، در ۵.۵ ثانیه به سرعت صفر تا ۲۰۰ کیلومتر می‌رسد و برای حرکت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت به ۹.۹ ثانیه زمان نیاز دارد. خودرو با چنین اعدادی در باشگاه ابرخودروهای ۱۰۰۰ اسبی قرار می‌گیرد. رد و بوگاتی شیرون شانه‌به‌شانه‌ی هم قرار می‌گیرند؛ در واقع در تست سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ثانیه، شیرون ۰.۱ ثانیه سریع‌تر اما در تست سرعت صفر تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت میلان رد یک ثانیه سریع‌تر است.

برای خودرویی با چنین ویژگی‌های دیوانه‌واری قیمتی حدود ۲ میلیون یورو در نظر گرفته شده و قرار است ۹۹ دستگاه از آن ساخته شود.

منبع: عصر ایران

 


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اسلایدر دوم , اقتصادی , جذاب ترین ها , خبر داغ , خودرو , مطالب خواندنی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه