زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۳۰
» اسلایدر اصلی » نظر صرافی ها از حضور رئیس کل جدید بانک مرکزی
تاریخ انتشار : 2018/07/25 - 20:25
 کد خبر: 13099
 283 بازدید

نظر صرافی ها از حضور رئیس کل جدید بانک مرکزی

بازار سکه و ارز از ظهر امروز روند رو به رشدی را نسبت به روزهای گذشته گرفته و فاصله سقف و کف نرخ دلار و سکه بیشتر شده است. در این میان صرافان و دلالان تغییر در بانک مرکزی را بی‌تاثیر بر بازار سکه و ارز می‌دانند و می‌گویند "باید منتظر روزهای آینده برای تعیین تکلیف این بازار ماند".

نظر صرافی ها از حضور رئیس کل جدید بانک مرکزی

امروز در بازار سکه و ارز نوسانات و اختلاف بسیاری در نرخ‌ها وجود داشت و برخلاف گذشته که حتی اگر روند رو به رشدی در قیمت سکه و ارز به وجود می‌آمد، وحدت نظری میان فروشندگان و خریداران وجود داشت، امروز این گونه نبود و بالا و پایین این بازار فاصله بسیاری با هم داشتند.

در این بازار که چندان هم شلوغ نبود و مانند روزهای پرحاشیه، ارز و سکه تنش زیادی نداشت، قیمت سکه و ارز از پایین تا بالای بورس آن یعنی سبزه میدان تا خیابان و میدان فردوسی فاصله چشمگیری با هم داشتند، چرا که به عنوان مثال دلالان دلار را از ۹۳۰۰ تومان تا ۹۵۰۰ تومان می‌فروختند و با نرخی حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان فاصله آن را خریداری می‌کردند. از سوی دیگر نیز یورو توسط کاسبان خیابانی از ۱۱ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شد و قیمت خرید آن نیز از حدود ۱۱ هزار تا ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان فاصله داشت.

صرافان و دلالان خیابانی بازار فردوسی معتقد بودند که” تغییر در تیم اقتصادی دولت که شب گذشته اتفاق افتاد و به جای سیف، همتی رئیس کل بانک مرکزی شده است، هیچ تأثیری روی بازار سکه و ارز نداشته و باید منتظر روزهای آینده برای تعیین تکلیف این بازار ماند”.

در این میان اکثر صرافی‌ها خلوت بودند و با تابلوهای “براساس دستور بانک مرکزی خرید و فروش ارز نداریم” خیال خود را راحت کرده بودند اما از طرفی مردم که به دلایل مختلف از سفر تا سود بیشتر به فردوسی آمده بودند تا وضعیت بازار را ارزیابی کنند از این فاصله عجیب و غریب شوکه شده بود، چرا که سکه هم دست کمی از ارز نداشت و به عنوان مثال سکه تمام بهار آزادی از سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خریداری و از سه میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته می‌شد.

نیم سکه وضعیت مشابهی داشت، چرا که قیمت آن از یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خریداری می‌شد و از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان فروخته می‌شد. ربع سکه نیز از ۶۰۰ تا ۷۸۰ هزار تومان خریداری می‌شد و قیمت فروش آن ۷۰۰ تا ۸۵۰ هزار تومان بود.

این آشفته بازار در حالی بود که وضعیت کلی کوچه پس کوچه‌های دلارفروشان عادی بود و کسی به دنبال تنش و ناآرامی نبود. از سوی دیگر نیز اکثر دلالان موبایل به دست بازار فردوسی تهران معتقد بودند که سکه را باید در همین روزها و هر چه سریع‌تر فروخت اما برای خرید دلار یا هر ارز دیگری نباید عجله کرد که ممکن است در ادامه با کاهش قیمت مواجه شود.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , اقتصاد کلان , اقتصادی , بانک و بیمه , خبر داغ
ارسال دیدگاه