زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۲/۴
» اسلایدر دوم » پیشنهاد چین به ایران و آمریکا
تاریخ انتشار : 2018/07/24 - 18:23
 کد خبر: 12993
 287 بازدید

پیشنهاد چین به ایران و آمریکا

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به پیام توییتری رییس جمهوری آمریکا خطاب به ایران گفت: پکن همواره از حل اختلافات و مسائل از طریق گفت‌وگو و رایزنی پشتیبانی کرده است.

پیشنهاد چین به ایران و آمریکا

گنگ شوآنگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوالی درباره توییت اخیر رییس جمهوری آمریکا که در آن ایران را تهدید کرده بود، گفت: چین همواره معتقد است که تمامی کشورها باید روابط خود را براساس پنج اصل همزیستی مسالمت‌آمیز و دیگر اصول بنیادین جهانی که روابط بین‌المللی را هدایت می‌کند توسعه دهند.

بنابر گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه چین وی ادامه داد: پکن همچنین از حل اختلافات و مسائل از طریق گفت‌وگو و رایزنی حمایت می‌کند.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا صبح روز دوشنبه (۱ مردادماه) به هشدارهای حسن روحانی همتای ایرانی‌اش که به وی گفته بود با دم شیر بازی نکن، واکنش نشان داد. وی در صفحه توئیتر خود نوشت: هرگز و هیچ وقت دوباره آمریکا را تهدید نکن وگرنه با پیامدهایی مواجه خواهی شد که نظیر آن را کمتر کسی در طول تاریخ تجربه کرده است.

رییس‌جمهور ایران در سخنرانی خود در جمع سفرا و دیپلمات‌های این کشور خطاب به ترامپ، گفته بود: با دم شیر بازی نکن زیرا پشیمان کننده خواهد بود. آمریکا باید بداند که صلح با ایران مادر تمام صلح‌ها و جنگ با ایران، مادر تمام جنگ‌ها است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به این اظهارات ترامپ در صفحه توئیتر خود خطاب به مقامات کنونی کاخ سفید نوشت: «ما را بی‌خیال (نسبت به تهدیدات آمریکا) تصور کنید! دنیا لاف‌های تندتر از این را چند ماه پیش شنیده است. ایرانیان هم ۴۰ سال است مشابه این‌ها را – البته با لحن متمدنانه‌تری – شنیده‌اند. ما هزاران سال است که در اینجا بوده‌ایم و سقوط امپراطوری‌ها را دیده‌ایم، از جمله امپراطوری خودمان که از عمر برخی کشورها طولانی‌تر بود. مراقب باشید!»

توئیت ترامپ ساعاتی پس از آن منتشر شد که مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا در یک تجمع در کالیفرنیا با عنوان ادعایی “حمایت از مردم ایران” در حضور برخی از ایرانی‌های مقیم آمریکا به طرح ادعاهای مذبوحانه و ساختگی واشنگتن علیه کشورمان پرداخت و مقامات ایران را به فساد و سرکوب شهروندان کشور متهم کرد.

وی در ادعاهای فرافکنانه خود گفت که ایران نزدیک به چهل سال است از تروریسم حمایت می‌کند و در این سال‌ها تلاش کرده است انقلاب خود را به دیگر کشورها صادر کند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز ضمن محکوم کردن این اظهارات سخیف و بی پایه و اساس مایک پمپئو اظهار کرد: سخنرانی مزورانه و سخیف وزیر خارجه آمریکا در این جمع که صرفا یک اقدام ابزاری و تبلیغاتی بود، بیش از همیشه نشانگر درماندگی بی حد و حصر دولت آمریکا در شرایط پس از خروج غیرقانونی این کشور از برجام و عدم دستیابی به اهداف خود از این اقدام یک سویه و نابخردانه و انزوای جهانی ناشی از آن است.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اسلایدر دوم , بین الملل , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه