زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۱۴
» اقتصادی » ادامه رکود در ساخت‎و‎ساز مسکن و کساد در بازار آهن‌فروشان
تاریخ انتشار : 2018/06/19 - 12:40
 کد خبر: 12778
 409 بازدید

ادامه رکود در ساخت‎و‎ساز مسکن و کساد در بازار آهن‌فروشان

رئیس اتحادیه آهن‌فروشان گفت: هنوز رونقی در ساخت‌و‌ساز به وجود نیامده و خریداری در بازار نیست و این روزها تولیدکنندگان در شرایط رکود بازار دل به صادرات داده‌اند.

ادامه رکود در ساخت‎و‎ساز مسکن و کساد در بازار آهن‌فروشان

به گزارش تدبیرتازه نیوز، محمد آزاد با اشاره به اینکه علی رغم افزایش قیمت مسکن هنوز رونقی در ساخت‌و‌ساز ایجاد نشده است، اظهار داشت: این روزها تولیدکنندگان در شرایط رکود بازار دل به صادرات داده و محصولات خود را در بازارهای مختلف به فروش می‌رسانند. البته نگرانی از دست دادن بازارهای صادراتی هم با تشدید تحریم‌ها وجود دارد.

وی با بیان اینکه امروز صادرکنندگان فولاد ملزم به دریافت گواهی مبدا برای فعالیت‌های خود هستند، افزود: ما از این موضوع استقبال می کنیم زیرا تامین نیاز داخلی بر صادرات اولویت دارد.

اما مشکل امروز تولیدکنندگان فولاد انتقال ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما و دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی است زیرا صادرکنندگان برای روند تولید محصولات نیازمند قطعات یا مواد اولیه‌ای هستند که برای خرید آنها امکان تهیه ارز آنهم با قیمت ۴۲۰۰ تومانی را نداشته و باید در بازار آزاد ارز را با قیمت‌های بالایی تهیه و نسبت به خرید مواد اولیه خود اقدام کنند.

رئیس اتحادیه آهن فروشان بر لزوم تجمیع واحدهای تولیدی در شرایط فعلی تاکید کرد و گفت: در رکود بازار باید واحدهای کوچک با واحدهای بزرگ تجمیع شوند در غیر این صورت محکوم به تعطیلی خواهند بود.

آزاد با اعلام اینکه در بازار امروز هر کیلو میلگرد با قیمت ۳۰۰۰ تا ۳۱۰۰ تومان به فروش می رسد، تصریح کرد: قیمت تیرآهن هم در بازار با اختلاف ۱۰۰ تومانی نسبت به میلگرد با قیمت ۳۱۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. البته این قیمت‌ها مورد قبول تولیدکنندگان نیست زیرا آنها شمش آهن را از بورس ۲۷۵۰ تومان خریداری می کنند که باید با احتساب حداقل سود آنها را در بازار به فروش برسانند


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : اقتصادی , صنعت،معدن و تجارت , مسکن
ارسال دیدگاه