زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۵/۲۴
» بانک و بیمه » رئیس کل بیمه مرکزی: پرداخت بیش از ۴۸ میلیون فقره خسارت از سوی صنعت بیمه
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ - ۱۰:۰۲
 کد خبر: 12291
 194 بازدید

رئیس کل بیمه مرکزی: پرداخت بیش از ۴۸ میلیون فقره خسارت از سوی صنعت بیمه

رئیس کل بیمه مرکزی،گزارش آمار (اولیه) عملکرد صنعت بیمه در سال ۱۳۹۶ را اعلام کرد.

رئیس کل بیمه مرکزی: پرداخت بیش از ۴۸ میلیون فقره خسارت از سوی صنعت بیمه

به گزارش تدبیرتازه نیوز، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر همتی با اعلام این خبر گفت: مبلغ حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی صنعت بیمه در سال ۹۶ به ترتیب در حدود۳۳۵,۹ و ۲/۲۱۱ هزار میلیارد ریال است.
همچنین رشد حق بیمه تولیدی و رشد خسارت پرداختی (نسبت به سال گذشته) به ترتیب ۱/۲۱ و ۴/۱۶ درصد است.

دکتر همتی در خصوص سهم رشته هایی که از پرتفوی بالایی در صنعت بیمه برخوردارند گفت: سهم ۳ رشته بیمه شخص ثالث و مازاد، درمان و زندگی به ترتیب ۴/۳۷، ۳/۲۳ و ۴/۱۴ درصد از پرتفوی حق بیمه تولیدی در بازار است. همچنین سهم بیمه های غیراجباری (کل رشته های بیمه به جز شخص ثالث و حوادث راننده) از حق بیمه تولیدی بازار بیمه به ۵/۵۷ درصد رسید.
رئیس کل بیمه مرکزی افزود: تعداد ۹ شرکت‌ بیمه ایران، آسیا، دانا، دی، البرز، پارسیان پاسارگاد، معلم و کوثر (هر یک دارای سهم بالاتر از ۳ درصد)، در مجموع ۸۱ درصد از حق بیمه تولیدی بازار را به خود اختصاص داده اند و ۱۹ درصد باقی مانده بین ۲۰ شرکت دیگر توزیع شده است.
وی همچنین با اشاره به بهبود شاخص هرفیندال گفت: انحصار بازار بیمه بر اساس شاخص هرفیندال- هیرشمن معادل ۱۴۰۴ واحد است که در مقایسه با سال قبل ۳۶۲ واحد (معادل ۵/۲۰ درصد) کمتر شده و بهبود یافته است.
رئیس شورای عالی بیمه در پایان گفت: شاخص حق بیمه سرانه طی این سال به حدود ۲/۴ میلیون ریال می رسد که در مقایسه با سال گذشته ۴/۱۸ درصد رشد داشته است و پیش بینی می شود شاخص ضریب نفوذ بیمه در سال ۱۳۹۶ حداقل به ۳/۲ درصد برسد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بانک و بیمه
ارسال دیدگاه