باز محرم رسيد، ماه عزای حسين سينه ‌ی ما می ‌شود، كرب و بلای حسين كاش كه تركم شود غفلت و جرم و گناه تا كه بگيرم صفا، من ز صفای حسين
۱۴۰۰/۷/۲۶
» بین الملل » سنای فرانسه در قانون به رسمیت شناختن استقلال قره باغ بازنگری می‌کند
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۱:۳۱
 کد خبر: 122113
 53 بازدید

سنای فرانسه در قانون به رسمیت شناختن استقلال قره باغ بازنگری می‌کند

تعدادی از سناتورهای فرانسه طرحی را به مجلس سنای این کشور ارائه دادند تا در قانون به رسمیت شناختن جمهوری خودخوانده قره باغ بازنگری صورت گیرد.

سنای فرانسه در قانون به رسمیت شناختن استقلال قره باغ بازنگری می‌کند

به نقل از سایت مجلس سنای فرانسه، این مجلس لایحه‌ای را بررسی می‌کند که براساس پیشنهاد تعدادی از سناتورها درباره به رسمیت شناختن جمهوری خودخوانده قره باغ توسط دولت فرانسه ارائه شده است.

برونو رٌتایو، یکی از سناتورهای پیشنهاد دهنده این قطعنامه، در صفحه توییتر خود اعلام کرد: “سنا قطعنامه‌ای را درباره پیشنهاد به رسمیت شناختن استقلال قره باغ توسط جمهوری فرانسه بررسی می‌کند”.

وی همچنین با منتشر کردن تصویری از سخنان شارل دوگل که در سال ۱۹۴۱ در دمشق ایراد کرد، نوشت: “فقط استقلال این جمهوری می‌تواند حقوق و آزادی‌های مردم قره باغ را در برابر توسعه طلبی اسلام‌گرای ترکیه به طور دائمی و ماندگار تضمین کند”.

در متن تصویری سخنان شارل دوگل آمده است: “شما مردم اندک، غنی از فرهنگ و تاریخ هستید؛ بشریت به شما بسیار مدیون است و امروز من مطمئن هستم که از این تعداد کم بازمانده، جوانان شجاعی خواهند آمد که ارمنستانی امن، آزاد و مستقل می‌سازند”.

پیشتر فرانسه حمایت خود را از ارمنستان در درگیری‌های منطقه قره باغ اعلام کرده بود.

بیشتر بخوانید:


برچسب ها :
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه