زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۳۰
» انتخاب سردبیر » روزنامه نگار ترور شده روسی زنده شد!
تاریخ انتشار : 2018/05/31 - 12:46
 کد خبر: 12199
 324 بازدید

روزنامه نگار ترور شده روسی زنده شد!

دولت روسیه که مظنون به ترور "بابچنکو" معرفی شده بود از زنده بودن این روزنامه نگار مخالف پوتین ابراز خوشحالی کرده است.

روزنامه نگار ترور شده روسی زنده شد!

مقامات امنیتی اوکراین اعلام کردند “آرکادی بابچنکو” روزنامه نگار مخالف روسیه را که بیش از یک سال است در اوکراین زندگی می‌کند، از ترور به دست عوامل دولت روسیه نجات داده‌اند.

به گزارش تدبیر تازه نیوز به نقل از سی‌ان‌ان، بابچنکو امروز ساعاتی پس از انتشار خبر مرگش در رسانه‌های جهان در یک کنفرانس زنده تلویزیونی در مقابل دوربین خبرنگاران ظاهر شد و از همسرش و مردم بابت ناراحت کردن آنها در طرح ترور ساختگی عذرخواهی کرد. او همچنین از کسانی که برایش عزاداری کرده بودند، قدردانی کرد.

روزنامه نگار ترور شده

امروز مقامات اوکراین پس از انتشار خبر مرگ بابچنکو، انگشت اتهام را به سمت روسیه گرفته و دولت پوتین را به ترور این روزنامه نگار مخالف در خانه‌اش در شهر کی‌یف متهم کردند.

بابچنکو که یک روزنامه نگار تحقیقی 41 ساله است، از مخالفان جدی سیاست‌های ولادیمیر پوتین به ویژه سیاست مسکو در قبال اوکراین و سوریه است.

او سال گذشته از بیم طرح ترور احتمالی‌اش از سوی دستگاه اطلاعاتی روسیه به اوکراین رفت و در آنجا ساکن شد.

امروز صبح رسانه‌های جهان خبر از کشته شدن بابچنکو به ضرب گلوله در خانه‌اش در شهر کی‌یف خبر دادند. بر اساس گزارش‌ها همسر او در حمام بوده که با شنیدن صدای تیراندازی بیرون آمده و با جسد بی‌جان همسرش مواجه شده است.

ساعاتی پس از انتشار این خبر و در حالی که انگشت اتهام به سمت دولت مسکو نشانه رفته بود، بابچنکو در یک کنفرانس خبری ” حی و حاضر” در مقابل دوربین خبرنگاران حاضر شد و رسانه‌های جهان را حیرت‌زده کرد.

دستگاه امنیتی اوکراین مدعی است پس از اینکه از طرح ترور این روزنامه نگار به دست عوامل امنیتی روسیه در شهر کی‌یف مطلع شده در یک اقدام پیشدستانه و برای نجات جان و خنثی کردن طرح ترورش، طرح ترور ساختگی او را ترتیب داده تا او را از مهلکه ترور عوامل روسیه پنهان سازد و تروریست‌های احتمالی را دستگیر کند. هنوز خبری از دستگیری تروریست یا تروریست‌های احتمالی مخابره نشده است.

دولت مسکو با رد اتهام تلاش برای ترور بابچنکو از خبر زنده بودن بابچنکو ابراز مسرت کرده است.

روابط روسیه و اوکراین از سال 2014 و از زمان جدا کردن شبه جزیره کریمه از اوکراین و الحاق آن به خاک روسیه در تنش است.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : انتخاب سردبیر , بین الملل , خبر داغ , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه