زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۸/۶
» بین الملل » مکزیک از تصمیم آمریکا استقبال کرد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۳:۱۰
 کد خبر: 121972
 46 بازدید

مکزیک از تصمیم آمریکا استقبال کرد

وزیر خارجه مکزیک از تصمیم غیرمنتظره ایالات متحده برای انتقال پرونده جنایی علیه وزیر دفاع سابق این کشور آمریکای لاتین به خود مکزیک استقبال کرد.

مکزیک از تصمیم آمریکا استقبال کرد

به نقل از خبرگزاری رویترز، مارسلو ابرارد، وزیر خارجه مکزیک در یک نشست خبری و پس از این تصمیم برای انتقال پرونده اتهامات کیفری شامل پولشویی و قاچاق مواد مخدر علیه سالوادور سینفوئگوس، وزیر دفاع سابق مکزیک گفت: این اقدام نشان می‌دهد که مقام‌های آمریکایی به حق حاکمیت و ارتش مکزیک احترام می‌گذارند.

این تصمیم غافلگیرانه درباره اینکه دادستان‌های آمریکایی این پرونده‌ها علیه این وزیر دفاع سابق را به دست مکزیک می‌سپارند، در بیانیه مشترک وزارت خارجه آمریکا و دفتر دادستان کل مکزیک آمده است.

دادستان‌های منطقه شرقی نیویورک در سند دادگاهی که روز سه شنبه منتشر شد، گفته‌اند:‌ ایالات متحده مصمم است که ملاحظات مهم و حساس سیاست خارجی، بر منافع دولت در ادامه دادرسی این متهم ارجح است.

مقام‌های آمریکایی گفته‌اند، این ژنرال سابق ۷۲ ساله به سوءاستفاده از قدرت برای حمایت و پشتیبانی از شاخه کارتل مواد مخدر “بلتران-لیوا” در مکزیک متهم است و موافقت کرده که اگر پرونده‌اش توسط مقام‌های آمریکایی لغو شود، به صورت داوطلبانه به کشورش بازگردد.

وزیر دفاع سابق مکزیک در دادگاه فدرالی در نیویورک به چهار مورد قاچاق مواد مخدر و پولشویی متهم شده بود. دادستان‌ها می‌گویند که وی در ازای حفاظت از اعضای کارتل مواد مخدر اچ-۲ رشوه دریافت کرده که شامل اطلاع رسانی و هشدار به اعضای این کارتل درباره تحقیقات آمریکا می‌شود.

سینفوئگوس نخستین وزیر دفاع سابق مکزیک است که علیه وی اعلام جرم شده و وی را دستگیر کرده‌اند؛ این وزیر دفاع در دوران انریکه پنانیتو، رئیس جمهوری مکزیک فعالیت داشت و بسیاری از معاون‌ها و اعضای حزب رئیس جمهوری سابق این کشور به فساد متهم شده‌اند.

بیشتر بخوانید:


برچسب ها :
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه