زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۸/۶
» تله تایپ » مازنی: اگر آمریکا به برجام بازگردد مردم ایران دولتی اهل مذاکره می‌طلبند
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۲:۲۰
 کد خبر: 121931
 55 بازدید

مازنی: اگر آمریکا به برجام بازگردد مردم ایران دولتی اهل مذاکره می‌طلبند

یک نماینده سابق مجلس گفت: اگر سیاست ایالات متحده بازگشت به برجام باشد، افکار عمومی در داخل ایران، دولتی را می‌طلبد که مهارت مذاکره داشته باشد و تجربه نشان می‌دهد که گروه‌های نزدیک به اصلاحات یا مورد حمایت آنان، در این زمینه توانایی بیشتری دارند.

مازنی: اگر آمریکا به برجام بازگردد مردم ایران دولتی اهل مذاکره می‌طلبند

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین احمد مازنی در پاسخ به این پرسش که تحولات سیاسی اخیر در دنیا چقدر بر فضای سیاست داخلی و انتخابات آینده ایران تاثیر می‌گذارد، گفت: فکر می کنم هر تحولی در دنیا رخ دهد، در سایر نقاط جهان تاثیر می‌گذارد. از جمله تغییراتی که در حوزه قدرت در ایالات متحده رخ می‌دهد حتما بر خاورمیانه تاثیر دارد.

وی تأکید کرد: البته سیاست‌های ما براساس حکمت، عزت و مصلحت مشخص می‌شود و تحت تاثیر صرف این تحولات قرار ندارد، ولی چنین رویدادهایی در دنیا می‌تواند بر نحوه تصمیم‌گیری ما هم موثر باشد.

این نماینده سابق مجلس با بیان این که همانطور که اگر در ایران رییس جمهوری سیدمحمد خاتمی باشد یا محمود احمدی‌نژاد بر ما تاثیر می‌گذارد، پس رخدادهای این چنینی در کشوری مثل آمریکا نیز می‌تواند تاثیراتی را به همراه داشته باشد، گفت: تصور می‌کنم این تحولات بر انتخابات داخل ایران هم تاثیر دارد. همانطور که یکی از دلایل رویکرد مردم به حسن روحانی در سال ۹۲ و لیست امید در سال ۹۴ این بود که توقع داشتند مشکلات ما با دیگر کشورها و به خصوص آمریکا درحد رفع تحریم برطرف شود، الان هم با نتایج انتخابات آمریکا ممکن است در نحوه چینش نامزدهای انتخابات در ایران تحولاتی صورت گیرد.

مازنی تاکید کرد: اگر سیاست ایالات متحده بازگشت به برجام باشد در این صورت افکار عمومی در داخل ایران، دولتی را می‌طلبد که مهارت مذاکره داشته باشد و تجربه نشان می‌دهد که گروه های نزدیک به اصلاحات یا مورد حمایت آنان، در این زمینه توانایی بیشتری دارند.

وی همچنین تصریح کرد: البته معنای این تحلیل، چنین نیست که ما چشم توجه‌مان به تحولات کشورهای دیگر باشد، اما با عنایت به اصول دیپلماسی و نیز رعایت سه موضوع «عزت، حکمت و مصلحت» و نیز با یادآوری اینکه امام راحل هم تاکید داشتند اگر آمریکا آدم شود حتی می‌توانیم با او رابطه داشته باشیم، باید به این تحولات توجه داشت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب افزود: یکی از نشانه‌های آدم شدن آمریکا می‌تواند بازگشت به میز مذاکره و برجام باشد و امروز نشانه‌هایی از این موضوع در دولت دموکرات منتخب دیده می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: همانطور که مردم در انتخابات ۹۸ با دلسردی برخورد کردند چون استنباط‌شان این بود که رای‌شان تاثیری بر سرنوشتشان ندارد، چنانچه به خصوص از داخل و تا حدودی از خارج تحولاتی را شاهد باشند که می‌تواند آینده‌ای دیگر را برایشان رقم بزند، انتخابات را جدی‌تر می‌بینند.

بیشتر بخوانید:


برچسب ها :
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه