زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۸/۳
» سلامت » انتشار به‌روزررسانی جدید برنامه کشوری دیابت تا پایان سال
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۲:۰۴
 کد خبر: 121762
 55 بازدید

دکتر مهدوی در حاشیه وبینار رونمایی از پروژه آموزش پرستار دیابت در ایران خبر داد:

انتشار به‌روزررسانی جدید برنامه کشوری دیابت تا پایان سال

به گزارش پایگاه خبری تدبیرتازه نیوز، دکتر علیرضا مهدوی، معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، هم‌زمان با روز جهانی […]

انتشار به‌روزررسانی جدید برنامه کشوری دیابت تا پایان سال

به گزارش پایگاه خبری تدبیرتازه نیوز، دکتر علیرضا مهدوی، معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت، هم‌زمان با روز جهانی و هفته ملی دیابت در مراسم آنلاین رونمایی از پروژه آموزش پرستار دیابت در ایران طی یک نشست خبری برخط، اظهار کرد: برنامه کشوری دیابت در این هفته اطلاع‌رسانی شده و با توجه به تغییرات ایجاد‌شده در حال به‌روزرسانی است و نسخه جدید آن تا پایان سال منتشر می‌شود.

دکتر مهدوی درباره برنامه‌های هفته ملی دیابت توضیح داد: هم‌زمان با هفته دیابت یک کارگاه آموزشی برای پرستاران خواهیم داشت و همچنین برنامه‌های آموزشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به‌صورت مجازی برای بهورزان، مراقبان سلامت و پرستاران تدارک دیده شده‌است.

وی در این رویداد که به مناسبت هفته ملی دیابت و در راستای شعار فدراسیون بین‌المللی دیابت در سال ٢٠٢٠ «پرستاران در دنیای دیابت تغییر ایجاد می‌کنند» و همین‌طور اهمیت نقش پرستاران در افزایش سطح کیفی و مراقبت از بیماران دیابتی به کوشش و حمایت شرکت نوو نوردیسک پارس برگزار شد، گفت: در نخستین روز هفته دیابت رونمایی از دستورالعمل خودپایشی قندخون  را داشتیم که به کوشش متخصصان غدد و انجمن‌های دیابت و گابریک تهیه شد و اکنون آماده به‌کارگیری در راستای بهبود ارائه خدمات به افراد دیابتی کشور است.

دستورالعمل های اجرایی و علمی برنامه کشوری پیشگیری و کنترل دیابت در حال بروز رسانی است و تا پایان سال جاری منتشر میشود و و همچنین از اپلیکیشن خود مراقبتی دیابت آیدیا IDIA رونمایی شد. این اپلیکیشن میتواند به کنترل بهتر دیابت کمک کرده و کیفیت زندگی بیماران را افزایش دهد.


برچسب ها :
دسته بندی : سلامت
ارسال دیدگاه