زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۸/۳
» سلامت » راه‌اندازی پروژه دیپ در ایران
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۱:۵۹
 کد خبر: 121755
 31 بازدید

به مناسبت هفته دیابت صورت گرفت

راه‌اندازی پروژه دیپ در ایران

هم‌زمان با هفته دیابت، برنامه جهانی دیپ DEEP (Disease Experience Expert People) برای افراد دیابتی کشور شروع به كار مي‌کند.

راه‌اندازی پروژه دیپ در ایران

به گزارش پایگاه خبری تدبیرتازه نیوز، به مناسبت روز جهانی دیابت یکی از مجموعه برنامه‌های دیپ (Disease Experience Expert People) برگزار می‌شود.

برنامه دیپ که یک پروژه‌ جهانی است به کوشش شرکت نوو نوردیسک پارس تلاش می‌کند تا افراد درگیر بیماری‌های مزمنی مانند دیابت یا چاقی طی آن امکان انتقال تجربیات خود به مردم، مسئولان و تصمیم‌سازان و متخصصان مربوطه را داشته‌باشند. در ایران نیز اعضای دیپ توسط انجمن‌های فعال در حوزه آن بیماری معرفی می‌شوند.

در این برنامه که deep talk نام دارد تعدادی از افراد دیابتی نوع یک که به پروژه دیپ ایران ملحق شده‌اند قرار است به مناسبت روز جهانی دیابت ساعت ۱۱ تا ۱۳ روز سه‌شنبه ۲۷ آبان‌ماه در یک گردهمایی مجازی، تجربیات خود را در خصوص افت  قند خون به اشتراک ‌گذارند.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق نشانی https://irwebinar.meeting.studio/j/novonordisk/deeptalk و نشانی اینستاگرامی Novo_nordisk_iran به‌عنوان مخاطب به این رویداد بپیوندند.

بنابر بازخوردی که این پروژه در اقصی نقاط جهان داشته‌است می‌توان از این تجربیات هم در جهت آموزش سایر بیماران استفاده ‌کرد و هم سیاست‌گزاران ضمن آشنایی بیشتر با مشکلات و دغدغه‌های این افراد می‌توانند تصمیمات مناسب‌تری بگیرند. جمعیت افراد دیابتی در ایران رو به افزایش است و حتی تعداد کودکان و نوجوانان دیابتی نیز به‌دلیل تغییر سبک زندگی رو به فزونی است و از این رو می‌توان با چنین برنامه‌هایی و با اشتراک‌گذاری اندوخته‌های افراد درگیر در این مشکل، گامی به‌سوی بهبود شرایط افراد دیابتی کشورمان برداشت.


برچسب ها :
دسته بندی : سلامت
ارسال دیدگاه