زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۸/۳
» اقتصاد کلان » «سامانه سرمایه گذاری درگاه خدمات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» رونمایی شد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۵:۵۲
 کد خبر: 121458
 48 بازدید

با حضور مشاور رییس جمهور؛

«سامانه سرمایه گذاری درگاه خدمات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» رونمایی شد

با حضور مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی «سامانه سرمایه گذاری درگاه خدمات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» رونمایی شد.

«سامانه سرمایه گذاری درگاه خدمات مناطق آزاد و ویژه اقتصادی» رونمایی شد

به گزارش پایگاه خبری تدبیرتازه نیوز به نقل از فرینا، مرتضی بانک در این نشست با اشاره به سهولت فضای کسب و کار در مناطق آزاد گفت: پنجره واحد خدمات رسانی فعالان اقتصادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از سال ۹۸ با هدف یکپارچه سازی فرآیندهای مربوط به صدور انواع مجوزها و تسهیل فرآیندهای کسب و کار فعالیت های اقتصادی مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به بهره برداری رسید.

او افزود: این سامانه در قالب ۶ موضوع سرمایه گذاری، صنعت و تولید، تجارت بین الملل، بهداشت و سلامت، گردشگری و فرهنگی برنامه ریزی شده است که در سال ۹۸ حدود ۱۲۰ خدمات آن به بهره برداری رسید و تا پایان سال ۹۹ این پروژه به ۲۰۰ خدمات افزایش خواهد یافت.

مشاور رییس جمهور گفت: سیاست کلی ما برای سهولت کسب و کار، شفافیت فعالیت‌ها، کاهش زمانبندی و ایجاد اعتماد یکسان برای سرمایه‌گذاران است که سرمایه های اصلی ما در مناطق آزاد محسوب می‌شود.

مرتضی بانک با اشاره به اینکه این اتفاق مهم امسال که مقام معظم رهبری (مدظله) به نام «جهش تولید» نامگذاری کرده‌اند، رخ داده است افزود: این سامانه امروز به صورت پایلوت به اجرا در خواهد آمد و طی دو هفته آینده با رفع برخی مشکلات احتمالی، توسط رییس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.

او ادامه داد: در پنجره واحد سرمایه گذاری، امور اجرایی مربوط به سرمایه گذاران بطور مستمر توسط دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تا حصول نتیجه، پیگیری می‌شود.

دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افزود: متقاضیان سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، با مراجعه به این سامانه علاوه بر مشاهده و انتخاب فرصت‌ها و بسته‌های سرمایه گذاری پیشنهادی از سوی سازمان‌های مناطق، می‌توانند درخواست سرمایه گذاری را براساس طرح مدنظر خود در سامانه ثبت و تمام فرآیند‌های مربوطه را بصورت الکترونیکی و بدون نیاز به حضور فیزیکی پیگیری و در انتها با دریافت مجوز‌های مربوطه از سازمان منطقه آزاد، سرمایه گذاری را محقق نمایند.

مرتضی بانک با اشاره به اینکه این فرایند در ۶ مرحله و طی مدت زمان ۳۰ روز کاری عملیاتی می‌شود، افزود: متقاضیان سرمایه گذاری با مراجعه به این درگاه خدماتی صرفا در ۲ مرحله نسبت به بارگزاری و تکمیل طرح‌های سرمایه گذاری اقدام می‌کنند که این فرایند در اقدامات بعدی تا ۲۰ روز کاهش خواهد یافت. در صورت انتخاب از فرصت‌ها و بسته‌های سرمایه گذاری تعداد مراحل به ۴ مرحله کاهش یافته و مدت زمان به مراتب کمتر خواهد شد.

او به اقدامات آتی در این سامانه اشاره کرد و گفت: با ابلاغ دستورالعمل یکپارچه سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، یکپارچه سازی فرمت‌های قراردادی، چند زبانه شدن سامانه جهت جذب سرمایه گذار خارجی، همکاری با موسسات ترویج سرمایه گذاری، سامانه اعتبار سنجی، سامانه کاداستر جهت مدیریت اراضی سرمایه گذاری و ارتباط سامانه‌ای با سایر دستگاه‌ها از جمله اقدامات آتی این سامانه خواهد بود.

مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پایان افزود: با ارائه این خدمات بصورت آنلاین و یکپارچگی با دیگر فرآیندهای مرتبط با فعالیت های اقتصادی در درگاه خدمات الکترونیک مناطق آزاد و ویژه (مآوا) اعم از ثبت شرکت، جواز تاسیس، کمیسیون ارزش افزوده ثبت سفارش و برقراری امکان مدیریت، پیگیری و رصد دقیق درخواست های مربوطه زمان اخذ مجوز سرمایه گذاری در مناطق به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

 

گفتنی است؛ متقاضان می توانند با مراجعه به آدرس www.freezones.ir از این خدمات سرمایه گذاری بهره مند شوند.


برچسب ها :
دسته بندی : اقتصاد کلان
ارسال دیدگاه