باز محرم رسيد، ماه عزای حسين سينه ‌ی ما می ‌شود، كرب و بلای حسين كاش كه تركم شود غفلت و جرم و گناه تا كه بگيرم صفا، من ز صفای حسين
۱۴۰۰/۷/۲۶
» تله تایپ » ارائه راهکارهای درمان عارضه‌های عصبی کرونا
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۴:۱۱
 کد خبر: 121390
 38 بازدید

ارائه راهکارهای درمان عارضه‌های عصبی کرونا

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، از ارائه راهکارهای درمان عارضه های عصبی ناشی از کرونا در نهمین کنگره علوم اعصاب خبر داد.

ارائه راهکارهای درمان عارضه‌های عصبی کرونا

امین جهانبخشی، درباره برگزاری نهمین کنگره علوم اعصاب، گفت: این کنگره نوزدهم، بیستم و بیست و یکم آذر ۹۹ به صورت کاملاً مجازی و وبینار برگزار می‌شود و جدیدترین مباحث علمی مرتبط با علوم اعصاب در این کنگره مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

وی افزود: در این کنگره مهمانانی از خارج کشور همچنین اساتیدی ایرانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند و تعدادی از همکاران هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان حضور خواهند داشت که اساتید و مهمانان خارجی سخنرانی‌هایی در کنگره ارائه می‌کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، ادامه داد: موضوع کرونا و علائم عصبی ناشی از آن در این کنگره به صورت یک پنل تخصصی در مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

جهانبخشی با بیان اینکه علائم عصبی هرچند که جز علائم شایع ناشی از ابتلاء به کرونا نیست، گفت: البته در بیش از ۱۰۰ مقاله منتشر شده در جهان مشخص شده است افراد مبتلا به کروناا، علائم مختلف عصبی را ممکن است داشته باشند و بر همین اساس ما پنل ویژه‌ای را در این زمینه برای کنگره طراحی کردیم.

دبیر علمی بخش بالینی کنگره علوم اعصاب، خاطرنشان کرد: درمان کرونا بیشتر بر اساس علوم پایه و ایمونولوژیک انجام می‌گیرد و معمولاً نگاه درمانی به موضوع علوم اعصاب در زمینه کرونا نداریم البته می‌توان با استفاده از علوم اعصاب درمان عارضه‌های عصبی ناشی از کرونا را مد نظر قرار دهیم که این مسائل به صورت مفصل در نهمین کنگره علوم اعصاب مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد و اساتید برجسته نظراتشان را در این زمینه مطرح می‌کنند و به نوعی تبادل اطلاعات به صورت کامل صورت خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:


برچسب ها :
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سلامت
ارسال دیدگاه