زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۸/۳
» اجتماعی » کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۱۶
 کد خبر: 121351
 51 بازدید

کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۲۵ آبان ماه) در محدوده قابل قبول است اما با توجه به عدم وزش باد موثر کاهش کیفیت هوا و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا عدم وزش باد مؤثر تا صبحگاه امروز (۲۵ آبان ماه) همراه با افزایش ترافیک باعث می‌شود کیفیت هوای پایتخت در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

تداوم روند کاهش تندی باد طی روز باعث تجمع آلاینده‌ها می‌شود و به‌تبع آن موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد بنابراین با افزایش ترافیک شامگاهی پیش‌بینی می‌شود بر غلظت ذرات معلق افزوده شود و در بیشتر مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیر. هرچند در ساعات پایانی امشب (۲۵ آبان ماه) وزش باد مؤثر تاحدودی باعث پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا خواهد شد.

صبح فردا (۲۶ آبان ماه) انتظار می‌رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد که عمدتاً به‌دلیل کاهش تندی باد و تجمع ذرات معلق ناشی از ترافیک صبحگاهی است.

طی روز نیز با کاهش ناپایداری جوی از تندی بادها کاسته می‌شود که تجمع آلاینده‌ها را به‌دنبال خواهد داشت. با عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا (۲۶ آبان ماه) و افزایش تردد خودروها بر غلظت آلاینده‌ها افزوده و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۸۰ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۳ است‌ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

بیشتر بخوانید:


برچسب ها :
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه