زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۸/۳
» انتخاب سردبیر » تلاش نتانیاهو برای بهره برداری از آخرین روزهای دولت ترامپ
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۵۴
 کد خبر: 121316
 294 بازدید

تلاش نتانیاهو برای بهره برداری از آخرین روزهای دولت ترامپ

دفتر ملی دفاع از زمین و مقاومت در برابر شهرک‌سازی فلسطین اعلام کرد، بنیامین نتانیاهو از دوره انتقالی در آمریکا برای پیشبرد طرح الحاق استفاده می‌کند.

تلاش نتانیاهو برای بهره برداری از آخرین روزهای دولت ترامپ

به نقل از خبرگزاری معا، دفتر ملی دفاع از زمین و مقاومت در برابر شهرک‌سازی در گزارش هفتگی خود آورده است: تل‌آویو از دوره کنونی تا ۲۰ ژانویه، موعد روی کارآمدن دولت جدید آمریکا برای انجام اقداماتی جهت پیشبرد طرح الحاق کرانه باختری استفاده می‌کند و این درحالی است که دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از دولت رژیم صهیونیستی به طور کامل حمایت می‌کند.

قرار است مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا طی روزهای آتی به جولان اشغالی و تعدادی از شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری سفر کند.

در این گزارش آمده است: ترامپ برای ایجاد اختلاف بین اسرائیل و دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب، اسرائیل را به الحاق بخشی از اراضی کرانه باختری ترغیب خواهد کرد.

در این گزارش تأکید شده است: این مسئله در زمانی اتفاق می‌افتد که بنی گانتس، وزیر جنگ اسرائیل با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل و نفتالی بنت، وزیر جنگ سابق درحال رقابت است و برای مشروعیت بخشیدن به ۱۷۰۰ واحد مسکونی در کرانه باختری جهت کسب رضایت شهرک‌نشینان تلاش می‌کند.

همچنین در کنست تلاش‌های جدیدی برای درخواست از دولت جهت مشروعیت بخشیدن به مراکز شهرک‌سازی قبل از ورود بایدن به کاخ سفید آغاز شده است.

بیشتر بخوانید:


برچسب ها :
دسته بندی : انتخاب سردبیر , بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه