زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۴/۵
» اسلایدر اصلی » مکرون خبر داد: احتمال خروج ترامپ از برجام
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۰۶ - ۱۲:۳۸
 کد خبر: 12013
 312 بازدید

مکرون خبر داد: احتمال خروج ترامپ از برجام

رئیس جمهور فرانسه در پایان سفر خود به آمریکا در کنفرانسی خبری از احتمال خروج ترامپ از توافق هسته‌ای ایران خبر داد.

مکرون خبر داد: احتمال خروج ترامپ از برجام

به گزارش تدبیر تازه نیوز، امانوئل مکرون – رئیس جمهور فرانسه – در کنفرانس خبری که در دانشگاه جورج بوش واشنگتن برگزار شد، گفت ارزیابی او این است که آمریکا احتمالا از توافق هسته‌ای ایران خارج خواهد شد.

وی در این کنفرانس خبری که ساعاتی قبل از پایان سفر سه روزه او به آمریکا برگزار شد، تصریح کرد: نمی‌دانم تصمیم آمریکا درباره برجام چه خواهد بود اما تحلیل منطقی اظهارات ترامپ ما را به این سمت سوق نمی‌دهد که فکر کنیم او دست به هر کاری خواهد زد تا این توافق حفظ شود.

رئیس‌جمهور فرانسه در ادامه با بیان اینکه پاریس همچنان از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کند، اضافه کرد: باید درباره موضوعات دیگر از جمله موشک‌های‌ بالستیک و موضع‌گیری ایران درباره سوریه، عراق و یمن با تهران گفتگو کنیم.

مکرون افزود: تلاش ما آماده‌سازی چارچوب توافقی گسترده‌تر شامل موضوعات چهارگانه با ایران است.

گفتنی است رئیس‌جمهور فرانسه در اولین کنفرانس خبری خود با ترامپ در روز سه‌شنبه مدعی شده بود به توافق جدیدی با ایران نیاز است که چهار ویژگی داشته باشد: برنامه هسته‌ای این کشور را تا سال ۲۰۲۵ محدود کند، عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را تضمین کند و برنامه موشکی این کشور و فعالیت‌های آن در منطقه را نیز محدود کند.

مکرون در ادامه سخنان خود در دانشگاه جورج بوش واشنگتن گفت: دو گزینه در مقابل رئیس‌جمهور آمریکا قرار دارد یا اینکه پیشنهاد ما را درباره توافق هسته‌ای با ایران بپذیرد و یا اینکه گزینه دیگری را پیشنهاد کند که در هر صورت من فعلا از نظر وی اطلاعی ندارم.

با این حال، وی تاکید کرد: با توجه به اظهارات ترامپ من فکر نمی‌کنم که وی علاقه‌ای به حفظ توافق هسته‌ای با ایران داشته باشد.

رئیس‌جمهور فرانسه در پایان با اشاره به اینکه “خواست ما ادامه گفتگو با ایران است” گفت: ما با مقامات دولت ایران گفتگو می‌کنیم. ایران کشوری با تمدنی بزرگ و باعظمت و دارای زبان و ادبیات فاخر است و نمی‌توان این مسئله را انکار کرد.


برچسب ها : , , , , , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , انتخاب سردبیر , بین الملل , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه