زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۳۰
» اسلایدر اصلی » طرح تحول سلامت دستاوردهای خوبی به همراه داشته است
تاریخ انتشار : 2018/04/05 - 15:24
 کد خبر: 11971
 921 بازدید

لاریجانی در مراسم افتتاح بیمارستان شهدای قم:

طرح تحول سلامت دستاوردهای خوبی به همراه داشته است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمارهای جهانی درباره وضعیت خوب و قابل قبول سطح سلامت در ایران، افزود: سن امید به زندگی در ابتدای انقلاب حدود ۵۴ سال بود اما به خاطر سرمایه‌گذاری مثبت در حوزه سلامت به ۷۵ سال رسیده است.

طرح تحول سلامت دستاوردهای خوبی به همراه داشته است

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که به استان قم سفر کرده است، صبح امروز (پنجشنبه) در مراسم افتتاح بیمارستان ۱۷۲ تختخوابی شهدای قم با تقدیر و تشکر از مسئولان و دست اندرکاران اجرای این پروژه گفت: خوشبختانه پیشرفت های جمهوری اسلامی در حوزه بهداشت و درمان در ۴۰ سال اخیر بسیار مثبت بوده است و براساس اطلاعات و آمارهای جهانی به ویژه صندوق جهانی پول، سطح سلامت کشور در وضعیت خوب و قابل قبولی نسبت به منطقه و عرصه جهانی قرار دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور مثال سن امید به زندگی در ابتدای انقلاب حدود ۵۴ سال بود اما امروز به خاطر سرمایه گذاری های مثبت در حوزه سلامت سن امید به زندگی به ۷۵ سال رسیده که این نتیجه توسعه حوزه بهداشت و درمان و بخش سلامت است، از طرفی دیگر ایران در رابطه با کاهش مرگ و میر نوزادان نیز رتبه خوب و مثبتی در عرصه منطقه دارد.

وی با بیان اینکه مسئله سلامت جزء امور حیاتی کشور است، افزود: قطعا باید به این حوزه توجه جدی کرد، خوشبختانه تمام دستگاه ها و نظام تصمیم گیر کشور به اهمیت و جایگاه حوزه سلامت واقف هستند.

لاریجانی با اشاره به افزایش بودجه حوزه سلامت در چند سال اخیر گفت: اگر بودجه سلامت در دولت یازدهم و دوازدهم جهش مثبتی پیدا کرد به خاطر وضعیت بهداشت و درمان و نیاز واقعی مردم بود و قطعا باید بیش از این به حوزه بهداشت و درمان توجه کرد.

رئیس قوه مقننه با اشاره به آثار و نتایج مثبت اجرای طرح تحول سلامت گفت: خوشبختانه دولت در موضوع بهداشت و درمان و سلامت کار بزرگی انجام داد و آن اجرای طرح تحول سلامت بود و قطعا باید در آینده نیز از اجرای این طرح حمایت کرد تا حوزه بهداشت و درمان کاملا سامان یابد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طرح تحول سلامت قطعا اقدامی نسبتا خوب و مهمی بوده است و با اجرای آن پیشرفت های قابل قبولی در این عرصه ایجاد شد و قطعا مجلس شورای اسلامی کمک خواهد کرد تا این طرح در ابعاد مختلف به نتیجه برسد.

وی با اشاره به مشکلات و نابسامانی های حوزه سلامت در سال ۹۱ گفت: در آن سال ها مشکلات بسیاری در حوزه بهداشت و درمان از جمله کمبود دارو وجود داشت اما امروز بسیاری از آن مشکلات رفع شده و ما دیگر در کشور کمبود دارو نداریم و بخشی از هزینه ها نیز بر عهده بیمه سلامت است؛ از طرف دیگر در بودجه سال جاری نیز ما سهم ۴ هزار میلیارد تومانی حوزه سلامت را از بخش یارانه ها جدا کرده و در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار دادیم.

 

لاریجانی ادامه داد: قطعا در طرح تحول سلامت دستاوردهای خوبی به همراه داشته البته ممکن است برخی هزینه ها بالا رفته باشد اما هزینه کرد در حوزه بهداشت و درمان امری مثبت و صحیح است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی خیرین، وزارت بهداشت و مراجع عظام برای توسعه حوزه سلامت در استان قم گفت: امیدوارم با اجرای پروژه های بهداشت و درمان در استان، شرایط بخش سلامت بهبود یابد؛ به ویژه اجرا و افتتاح پروژه بیمارستان هزار تختخوابی شرایط بهداشت و درمان استان را تغییر خواهد داد و براساس گزارش ها فاز نخست این پروژه سال ۹۸ افتتاح خواهد شد.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , سلامت , سیاسی
ارسال دیدگاه