پدرم گفت: مردم دودسته اند بخشنده و گیرنده.!!؟؟ گیرنده ها بهتر میخورند اما بخشندگان بهتر میخوابند ... (مارلو توماس)
۱۳۹۹/۷/۳۰
» انتخاب سردبیر » ترامپ: اگر پیروز شوم اولین تماس تلفنی ام از ایران خواهد بود!
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۹:۵۵
 کد خبر: 115795
 75 بازدید

ترامپ: اگر پیروز شوم اولین تماس تلفنی ام از ایران خواهد بود!

رئیس جمهورآمریکا بار دیگر ادعایی انتخاباتی را درباره ایران مطرح کرد.

ترامپ: اگر پیروز شوم اولین تماس تلفنی ام از ایران خواهد بود!

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شب گذشته در جمع هوادارانش در استفورد ایالت فلوریدا باز هم از اقدام یک جانبه دولتش برای خروج از توافق هسته ای دفاع کرد و گفت: من از توافق هسته ای فاجعه بار دولت قبلی خارج شدم.
ترامپ باری دیگر ادعای انتخاباتی اش را مبنی بر تمایل ایران به مذاکره با آمریکا در صورت پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا تکرار کرده و گفت: احتمالا اولین تماس تلفنی ای که پس از پیروزی در انتخابات دریافت می کنم از ایران باشد که بسیار مشتاق یک توافق هستند، به دلیل این که میزان تولید ناخالص داخلی آن ها زیر ۲۸ درصد است.
بر اساس این گزارش، ادعای انتخاباتی ترامپ در حالی مطرح می شود که مقامات کشورمان تا کنون تاکید کرده اند یپش از این در چارچوب برجام(توافق هسته ای) مذاکراتی طولانی برای دست یافتن به توافقی چند جانبه داشته اند که آمریکا نیز بخشی از آن بود. اکنون با وجود خروج آمریکا از توافق هسته ای و اعمال تحریم های متعدد اقتصادی تنها در صورت بازگشت آمریکا به این توافق و در چارچوب آن با این کشور مذاکره خواهند کرد.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در این باره به شبکه راشا تودی گفته بود که با وجود سختی های بسیار در مسیر مذاکراتی که به توافق هسته ای منجر شد، حاضر نیست این توافق را به خاطر رضایت شخصی کسی از بین ببرد.

بیشتر بخوانید:


برچسب ها :
دسته بندی : انتخاب سردبیر , بین الملل , تله تایپ , خبر داغ , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه